Fabiana Filippi, Terra Koleksiyonuyla Dünyayı ve Kaynaklarını Kucaklıyor

Fabiana Filippi Terra Koleksiyonu ile bir kıyafetin üretimindeki her adımı dünyaya karşı sağduyulu şekilde atmaktan ilhamını alıyor.

  • 06 Eylül 2021
  • Fabiana Filippi, Terra Koleksiyonuyla Dünyayı ve Kaynaklarını Kucaklıyor için yorumlar kapalı
  • 427 kez görüntülendi.
Fabiana Filippi, Terra Koleksiyonuyla Dünyayı ve Kaynaklarını Kucaklıyor

Fabiana Filippi Terra Koleksiyonu ile bir kıyafetin üretimindeki her adımı dünyaya karşı sağduyulu şekilde atmaktan ilhamını alıyor. Bu farkındalık ile yarattığı Terra koleksiyonu çevreyi koruyarak daha iyi bir gelecek inşa etme misyonunu benimsiyor.

 

Fabiana Filippi, Terra Koleksiyonu ile başından beri hikayesinin merkezine koyduğu ve geliştirdiği doğa temasını tanıtıyor. Koleksiyondaki her parçada doğanın ince ayrıntılarından, mevsimlerin çarpıcılığından ve uyumundan esinleniliyor.

 

Giysi üretiminin çevresel etkilerinin üçte ikisini hammaddeler temsil ediyor; Fabiana Filippi Terra Koleksiyonu’nun kalbini hammedeleri ile oluşturuyor. Koleksiyonun tamamında maksimum sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak mevsimlerin düzenine göre organik pamuk ve kaşmir gibi doğa dostu ipler ve kumaşlar kullanılıyor. Kaşmirin doğal beyaz, açık bej ve doğal kahve tonları koleksiyonda yerini alıyor.

 

Fabiana Filippi Terra Koleksiyonu’nun üretiminde triko için atığı tamamen sıfıra indirirken, kumaş israfını en aza indirmek için optimize edilmiş bir üretim gerçekleştiriyor.

 

Bu proje “Terra” kelimesinin de anlamı olan yeryüzüyle tekrar bağlanmak için bir davetiyedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı