Facebook 360 Derece Video Özelliği Geldi

Facebook 360 derecelik videolar şimdiden Facebook üzerinde paylaşılmaya başlandı.


Facebook son zamanlarda sürekli yenilikler ile elinde olan kullanıcıları tutmaya çalışıyor ve her defasında kendisini geliştiriyor. Aslına bakarsanız tüm teknoloji devleri rekabet için ve lider kalmak için sürekli kullanıcıları memnun etmeye çalışıyorlar. Facebook’ta kendi rakiplerinden daha üstün olmak için 360 derece video özelliğini getirdi.

Facebook bu özelliği ile birlikte video izleyen kullanıcılarını kendinde bağlayıp daha fazla ziyaretçi kaybetmek istemiyor. Üstelik bu özelli hem bilgisayar hemde mobil cihazlar çalışıyor olacak. Aşağıdaki GIF ‘ten bilgisayarda nasıl 360 derece özelliğinin kullanıldığını görebilirsiniz. Bu özellik mobil için ise video üzerine tıklayıp parmağınızı oynatmanız ile aktif olacak yada telefonu hareket ettirmeniz ile gerçekleşecek.

facebook

Facebook’ta bu özelliğin farkına vardınız mı veya hiç bu tarz bir video ile karşılaştınız mı bilmiyorum ancak bir çok 360 derece video şuan facebook’a yüklenmiş durumda. Bu özelliği şuan için bilgisayarda kullanabiliyorsunuz ancak  iOS için şuan aktif değil. Android içinse bu özellik kullanılabilir durumda.

Bir Cevap Yazın