Facebook Beğenmedim Tuşu Ne Zaman Çıkacak ?

Konuya puan ver!

Facebook uygulaması 1.5 milyar üzerinde kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu uzun süredir beğenmedim butonu tartışması bulunuyordu. Son olarak Facebook CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre beğenmedim butonu geliyor. Şuan henüz denenme aşamasında olan beğenmeme butonu testler sonrasında gelmesi bekleniyor. Facebook Ceosunun açıklamasına göre insanlar kimi zaman hoş olmayan şeyler paylaştığında buna tepki gösterebiliriz yada insanlar yakın dostlarını kaybettiğinde , mülteci krizi gibi sorunları paylaştığında bu tarz şeyleri beğenmenin uygun olmayacağından dolayı beğenmeme tuşu geliyor dedi.

Açıklama ise tam olarak şöyleydi :

“Kullanıcılarımız yıllardır bizlere bu konu hakkında isteklerini bildirmişlerdi. Yani çoğu Facebook kullanıcısı, zaten bu özelliği uzun süredir istiyor, bekliyor. Bugün de bizim ve kullanıcılarımız açısından önemli bir gün, çünkü ‘beğenmeme’ butonu üzerine çalışmalarımız resmi olarak başlamış durumda. Yapacağımız sistem, tıpkı Reddit’te olduğu gibi işleyecek. Kullanıcılarımız istediği şeyleri yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ve kullanıcılarımız duygularını, tepkilerini olabildiğince özgür şekilde ifade etmek istiyor. Her gönderi, onlar için iyi, hoş şeyler olmuyor. Bu sebeple beğenmemek de onların hakkı.”

Facebook için son zamanlarda yapılacak en büyük değişiklik çok yakında gelecek gibi duruyor. Bu yeniliğin tam olarak ne zaman geleceği merak konusu ancak testlerin biter bitmez gelmesi bekleniyor. Bu tuş için en büyük endişe ise kişilerin beğenilmeyen paylaşımlar sonucunda psikolojik sorunları oluşabileceği yönünde.

Yorum yap