Facebook Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim 2019

Konuya puan ver!

Sosyal medya kullanımının giderek arttığı günümüzde bilinçli ve iyi amaçlı kullanıcıların yanısıra SPAM veya gerçeklikten uzak sahte hesapların da sayısı giderek artıyor, ancak ‘Facebook hesabım kapatıldı nasıl açarım‘ sorusunu soran onlarca gerçek kullanıcı da sosyal medya sitelerinin robotları nedeniyle yanlış anlaşılabiliyor ve hesapları kapatılabiliyor. Bu gibi durumlarda manuel ve editöryal bir inceleme yapılması zorunlu hale geliyor ki Facebook’ta tam olarak bu nedenle kullanıcıların hesaplarının yanlışlıkla veya geçersiz sebeplerden ötürü kapandığını düşünmesi halinde başvurulabilecek bazı yöntemler belirlemiş durumda.

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır ?

Bahsettiğimiz gibi robotlar tarafından yanlış anlaşılan onlarca kişi var ve bu kişilerin hesaplarını sırf basit bir hata nedeniyle kullanamayacak olması Facebook tarafından da istenmiyor. Bu nedenle hesabınızı kaybettiğinizde Facebook’un ilgili birimine başvuru ileterek hesabınızın tekrar açılmasını talep edebiliyorsunuz.

1.Adım

Facebook hesabınızı geri almak için buraya tıklayarak Facebook’un iletişim forumuna (form örneği yukarıda) ulaşıyoruz. Bu kısımda gördüğünüz gibi kişisel hesabınızın çalındığına dair bir form doldurulacak.

2.Adım

Sizden istenen bilgileri doldurarak iletişim kurun. Adınızı tamamı ile doğru bir şekilde girmeniz çok önemli bu durumda. Ek bilgilerde de yaşadığınız durumu özetleyen bir kısa açıklama girebilirsiniz. Bu kısmı birkaç cümle ile çok kısa ve net bir şekilde yazmanız gerekli.

3.Adım

Hesabınız kısa süre içerisinde bir Facebook çalışanı tarafından incelenecek ve uygun görülmesi, gerçeği yansıtması durumunda tekrardan açılacaktır.

Önemli Not

Eğer kimliğinizi tarayıcıdan geçirip formu doldurduğunuz kısımdan kimliğinizi gönderirseniz hesabınızın tekrardan açılma ihtimali çok yüksek olacaktır.

Kapatılan Hesap Ne Zaman Açılır ?

Facebook tarafından kapatılmış olan hesabınızın tekrardan açılma süresi çalışma saatlerine göre de değişkenlik gösterir. Hafta için gönderdiğiniz takdirde bu süre daha kısa olabilir. Yetkililer tarafından incelendikten sonra sizlere geri dönüş yapılır. Kimliğinizi JPEG formatında göndermeniz süreci kısaltabilir.

Facebook hesabı neden kapanır?

Eğer Facebook sizin için daha önce bir konuda uyarıda bulundu ancak siz bu uyarıyı dikkate almadan ilgili davranış veya durumu sergilemeye devam ettiyseniz Facebook hesabınızı bu nedenle kapatmış olabilir. Genellikle ilgili kişinin hesabını kapatmadan önce bir uyarı paylaşan veya doğrulama yapılmasını isteyen Facebook bu gibi önlemlerle istenmeyen durumlarla karşılaşılmasının önüne geçebilmektedir.

Gerçek kişilere ait olmayan veya farklı kişilerin adına açılmış hesaplarda yine Facebook tarafından istenmeyen durumlardan. Farklı bir kişinin adına yine farklı bir kişinin resimleriyle açtığınız hesapların SPAM olup olmadığı Facebook robotlarınca anlaşılır ve bu nedenle bir uyarı yapılmaksızın hesabınız kapatılmış olabilir.

Toplum ve Facebook kurallarına aykırı paylaşımlarda bulunup bolca şikayet edilmeniz de Facebook’un hesabınızı kapatmasına neden olmuş olabilecek davranışlardandır. Örneğin; bir ırk veya millete karşı nefret söyleminde bulunmak, dini konularla dalga geçip aşağılayıcı ifadeler kullanmak veya vahşet, çıplaklık vb. görüntülerin yayılmasını sağlamak hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

Diğer yandan erotik içerikli paylaşımlar yapan hesaplar da görsel analiz robotları sayesinde kolayca tespit edilip ilgili hesabın kapatılmasına neden olabiliyor.

Eğer yukarıdaki davranışlardan herhangi birisini sergilemiş ve bu konuda uyarılmışsanız mutlaka hesabınız bu nedenle kapatılmıştır. Ancak hiçbir durum sizin hesabınıza uymuyor ve gerçekten size ait bir hesabı kullanıyorsanız aşağıdaki facebook hesabını geri alma yöntemini inceleyebilirsiniz.

Yorum var

Yorum yap