Facebook Hesap Yedekleme , Twitter Hesap Yedekleme 2016

Konuya puan ver!

Çoğumuzun uzun zamandır sosyal medya hesapları var. Buralarda paylaştığımız çoğu şey bizim için çok özel ve korunmaları gerekiyor. Hacker saldırılarının özellikle sosyal medya hesaplarına yöneldiği şu son zamanlarda bu özel paylaşımlarımızı yitirmemiz ve geri de kavuşmama riski karşımızda. Hesaplarımızın çalınmaması için ne kadar güvenlik önlemi alırsak alalım kötü niyetli kişiler hiçbir engel tanımamakta. Bunun için de sosyal medya hesaplarımızı belirli aralıklarla yedekliyor olmak böyle bir saldırı sonrası tekrar açtığımız hesabımızı diğer hesabımızın devamı şeklinde kullanmamızı kolaylaştıracaktır. Facebook hesap yedekleme ve Twitter hesap yedekleme soruları aklınızı kurcalıyorsa en çok tercih edilen platformların yedekleri konusunda biraz bilgi topladık sizin için.

Facebook Hesap Yedekleme

facebook hesap yedekleme

1.6 milyar aktif kullanıcıya sahip olarak sosyal medya platformları arasında en eski ve en çok kullanılan olma özelliğini elinde tutan Facebook özellikle güvenlik sekmeleri ile kullanıcı dostu bir platformdur. Bu sekmeler sayesinde kullanıcılarını Hacker saldırılarından korumayı hedeflese de her zaman da başarılı olabildiği bir durum değildir. Eski bir platform oluşu ve kişilerin hayatlarıyla ilgili çok fazla bilginin paylaşılıyor olması Hackerler için bulunmaz nimet değerindedir. Etrafınızda da sık sık Facebook hesabı çalındı haberleri duyuyorsunuzdur. Çalınmanın önüne geçemiyorsak anıları korumak en doğru yöntem olacaktır. Bunun için de arşivi yedeklemek gerekir.

Kendi bünyesine entegre bir yedekleme sistemi olan Facebook öncelikle Ayarlar sekmenize gitmenizi ister. Ayarlar bölümünü tıkladığınızda karşınıza genel ayarların olduğu klasik bir sayfa açılır. Bu sayfanın alt kısmında Facebook Verilerinin Kopyasını İndir bölümü bulunur. Bunu tıkladığınızda bütün arşiv sisiz için toparlanır. Ancak indirebileceğiniz ekrana gelene kadar sistem sizden güvenlik amaçlı şifrenizi isteyecektir. Şifrenizi girmeniz halinde bütün arşivi indirebileceğiniz link karşınızdadır.

Twitter Hesap Yedekleme

twitter hesap yedekleme

Sosyal medya hesaplarımın yedeklerini nasıl alabilirim konusunda kolay kullanım sağlayan bir diğer platforma geldi sıra. 350 milyon aktif kullanıcısıyla ikinci en büyük sosyal medya ağı Twitter’dır. Bu platform kişisel bilgilerinizi korumanız yolunda büyük güvenlik önlemleri almaz. Ancak yine de buradaki hesabınızı yedeklemeniz de sistem içerisinden olduğu için fazlasıyla kolaydır. Öncelikle profil resminizin üzerine tıkladığınızda açılan menüden ayarlar butonuna gitmeniz buradan da Hesap ayarlarına girmeniz gerekmektedir. Hesap ayarlarının alt kısımlarına doğru Arşivi İste bölümü bulunur. Burayı tıklıyor olmanız sistemde kayıtlı olan mail adresinize bütün arşivinizin indirilebileceği bir linkin gönderilmesini sağlar. Eğer çok fazla paylaşım yapmadıysanız birkaç dakika içerisinde bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ama eğer çok aktif bir kullanıcıysanız ve binleri aşan paylaşımınız varsa süreç biraz uzun sürebilir. Er ya da geç sistem tarafından size bir link gönderileceğinin bilinciyle sabırla beklemeniz gereklidir.

Yorum yap