Facebook , Instagram , Twitter’da Paylaşım İçin En İyi Saatler


Günümüzde artık internet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte birçok insanlar paylaşmak istedikleri içeriklerini sosyal medya üzerinden diğer kullanıcılar ile veya sevdikleri insanlar ile paylaşabilmektedirler. Bununla birlikte sosyal medya üzerinden içerik paylaşan insanların yakındıkları bazı durumlar da olabilmektedir. Bu durumlardan biri de sosyal medya üzerinden içeriklerin gereği kadar görüntülenememesi durumudur. Peki bu olumsuz durum nasıl ortadan kaldırılabilmektedir, dilerseniz bu olumsuz durumun ortadan kaldırılabilmesi için sosyal medyada içeriklerin paylaşılabileceği en iyi saatlerin hangileri olduğunu belirtelim.

Paylaşım İçin En Verimli Saatler

  • Öğleden sonra saat 13 ila 16 arası: Sosyal medyada içeriklerinizi bu saat dilimleri arasında hemen paylaşabilir ve birçok kullanıcıların içeriklerinizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Çünkü sosyal medya kullanıcılarının sistemde en aktif olduğu saatler bu saatlerdir.
  • Sabah 08:00 saatinden önce: Yapılan araştırma sonucunda sosyal medya kullanıcıları ve takipçileri sabah saatlerinde sisteme giriş yaptıkları gözlemlenmiştir. Dolaysıyla içeriklerinizi bu saat aralığında veya öncesinde paylaşabilirsiniz.

Peki Hangi Günlerde İçeriklerinizi Paylaşabilirsiniz?

Sosyal medyada içeriklerinizi paylaşabileceğiniz saatler hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de içeriklerinizi paylaşabileceğiniz en uygun günlerin hangileri olduğu hakkında bilgiler sunalım. İşte sosyal medyada içeriklerinizi paylaşabileceğiniz günler;

  • Pazar günleri: Pazar günleri insanların tatil günleri olduğundan dolayı bu günde birçok sosyal medya kullacıları ve takipçileri sisteme giriş yapmaktadırlar. Dolaysıyla içeriklerinizin paylaşılması için en harika gün hiç kuşkusuz ki Pazar günüdür.
  • Çarşamba günleri: Sosyal medyada içeriklerinizi Çarşamba günü paylaşmanızı tavsiye ederiz. Bu günde paylaştığınız içeriklerinizin nasıl tıklanma rekorları kırdığını görecek ve çok şaşıracaksınız.
  • Cumartesi günleri akşam 7-8 saatlerinden sonra: Sosyal medya kullanıcıları ve takipçileri cumartesi günü özellikle de akşam saatlerinde yani akşam üzeri 7-8 saatleri arasında sosyal medyaya giriş yapmaktadırlar. Dolaysıyla paylaşmak istediğiniz içeriklerinizi bu zaman diliminde paylaşabilirsiniz.

Görüldüğü üzere sosyal medyada içeriklerinizi kolaylıkla paylaşabileceğiniz zamanlar ve saatler bulunmaktadır. Sizler de içeriklerinizin maksimum derecede görüntülenmesini isterseniz yukarıdaki saatleri gözetlemelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.