Facebook Messenger ETSTUR Tatil Botu Çıktı!

Facebook Messenger uygulaması için yapılan botlara ETSTUR tarafından yapılan bir bot da ekleniyor.


Günümüzün en moda betiklerinden bir tanesi de facebook messenger bot yapımı. Uygulamayı açan facebook’ta her sektörden bot yapımı oluşabiliyor ve hemen her büyük web sitesi kendi botlarını yapmaya ve bunu facebook messenger’a entegre etmeye hazırlanıyor. Yakın bir süreçte Facebook’tan bağımsız bir hal alarak önce Android’e sonrasında ise Ios mobil işletim sistemine farklı uygulama olarak gelen, sonrasında içerisinde smsleri de okuyabildiğiniz bir uygulama olan, rehberinizi direkt ekleyebildiğiniz Facebook Messenger; bu bot hamlesi ile pek çok güruhun ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

Etstur Tatil Botu ÇIKTI!

etsbotuCnn’de haberleri messenger’dan takip etmek, hava durumu bilgisi almak, yol trafik sıkışıklığı hakkında bilgi edinmek ve benzeri hemen her iş; artık Facebook messenger apileri sayesinde yazılan botlar aracılığı ile bu uygulamadan edinilebiliyor. Facebook, bu uygulamasını tanıttığında büyük sükse yaratacağından emindi ve sadece dünyada değil, ülkemizde de oldukça büyük bir ivme kazandığı aşikâr. Son iştirak olarak, Etstur kendine ait bir tatil botu yapmayı hedeflediğini ve yakın zamanda bu botu facebook messenger için yayına alacağını açıkladı.

Şu an beta modunda geliştirmesine devam edilen bota, Etstur’un facebook sayfasından direkt mesaj atarak ulaşabilmeniz mümkün. Şimdilik sadece tatil planlama hizmeti veren Etstur’un bu akıllı botu yakın zamanda bambaşka özellikler ile de karşınızda olabilir ancak hala beta modunda olduğunu söylemekte yarar var.

Alışveriş Yapılabilecek mi?

Sadece etstur üzerinde değil, pek çok marka üzerinde Facebook Messenger’dan alışveriş yapılabilecek mi konusu tartışılıyor. Oldukça sık konuşulan bu konu, yakın zamanda Facebook iştiraklerinden bir tanesini daha karşımıza koyabilir ve pek yakında bu botlar üzerinden alışveriş yapmamız da sağlanabilir.

Siz, facebook botları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın