Facebook Messenger’da Nasıl Oyun Oynanır

Konuya puan ver!

Facebook şirketi tarafından dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalarından olan Messenger uygulamasına eklenen bazı özellikler sayesinde arkadaşlarınızla oyun oynamanız da mümkündür. Instant Games adı altında piyasaya sürülen bu özellik sayesinde sohbet penceresinden oyun oynayabileceğiniz alana erişip Messenger uygulamasından çıkış yapmadan oyun oynayabiliyorsunuz.

Şuan için çok fazla bir oyun seçeneği olmasa da gerçekten de eğlendirici veya vakit geçirmenize yardımcı olacak olan onlarca oyun sistemde mevcut. Space Invaders, Pac-Man ve satranç gibi klasiklerin yanı sıra basketbol ve futbol gibi daha kapsamlı oyunları da uygulama sayesinde oynayabiliyorsunuz.

Facebook tarafından Instant Games için yapılan açıklamalarda ilgili servis sayesinde arkadaşlarınızla birbirinize meydan okuyabileceğinizin üzerinde durulmakta ancak oyunları kişisel olarak herhangi birisi olmadan da oynayabilmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken ise Messenger uygulamasının son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak.

Facebook Messenger’da Nasıl Oyun Oynanır?

  1. Öncelikle bir grup veya kişi için oluşturulan sohbet penceresine giriş yapın.
  2. Oyun denetimi ikonunun üzerine hafifçe dokunun.
  3. Oynamak istediğiniz oyunu seçin ve oynamaya başlayın.

1.2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılmış olan Instant Games özelliği, yapılan araştırmalara göre şirketin son dönemlerde uygulama kullanımını arttırmak için yaptığı en mantıklı hamle oldu. Bu özellik, Android işletim sisteminin 5.0 sürümünden yukarıdaki bir sürümüne sahip kullanıcılar için 30 ülkede aktif şekilde kullanılmakta. Ülkemizdeki her telefonda kullanılamayan bu özellik kısa süre içerisinde neredeyse tüm Türk kullanıcılar için de erişilebilir olacak.

Instant Games özelliğinden yararlanmak için herhangi ek bir dosya indirmeniz gerekmez. Oynamak istediğiniz oyun HTML, CSS ve Javascript yardımıyla Facebook’un kendi serverlarında çalıştırılır ve size yalnızca oynamak kalır.

Oynayabileceğiniz oyunlar

Pac Man: Oldukça klasik ve herkesin bildiği, labirentte diğer böceklerden kaçmanızı gerektiren bir oyunu.
Shuffle Cats Mini: Eğlendirici bir kart oyunu.
Galaga: Uzay mekiği ile uzaydaki pikselleri öldürdüğünüz oldukça retro ve çocukluğunuzu hatırlatacak eğlenceli bir oyun.
Space Invaders, Endless Lake, Ever Wing, Arkanoid, Words With Friends Fenzy, Hex FRVR, Wordalot, Zoo Keeper, Brick Pop, 2020 Connect, Bust-A-Move-Blitz, Templar 2048 ve daha fazlası Instant Games sayesinde Facebook kullanıcılarıyla buluşuyor.

Yorum yap