Facebook Mobil Uygulaması Güvenlik Önlemi Arttırma

Facebook mobil uygulaması kullananlar güvenlik önlemini nasıl artırabilir? İşte pek çok kişi tarafından bilinmeyen özellikler.

Konuya puan ver!

Facebook alexa verilerine göre en çok kullanılan sosyal medya sitesidir. Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook güvenlik açığının olmaması için çalışmalarını sürekli olarak yapmakta ve konusunda uzman ekipler tarafından sıklıkla kontrol edilmektedir. Ancak milyarlarca kullanıcısı olan Facebook’ta üyelerin hesaplarını ele geçirmek isteyen pek çok hacker bulunuyor. Peki bunlardan nasıl korunabilirsiniz. Öncelikle Facebook’un güvenlik maddelerini uygulamanız durumunda pekte başınıza bir şey gelmeyecektir. Ancak sizlerde Facebook’un mobil uygulamasını kullanıyor ve güvenlik önlemlerini kontrol etmek istiyorsanız aşağıda yazdığımız maddelerin tamamını inceleyebilirsiniz.

Bilinmeyen Güvenlik Kontrolü

Öncelikle cihazınızdan Facebook Mobil Uygulamasını açınız. Daha sonra menülere gelin (üç çizgi)’ye basınız. Buradan Yardım Merkezini tıklayın. Yardım merkezinde karşınıza yüzlerce soru gelecektir. Yukarıda bulunan bölüme bir soru sora tıklayın ve Güvenlik Kontrolü yazarak soruyu arattırın. Karşınıza Güvenlik Kontrolü nedir ve nasıl başlatırım yazısı yazan bir bölüm gelecek. Bu yazıyı görünce tıklayınız.

Karşınıza yeni bir sayfa açılacak ve genel olarak sayfanın ortasında Güvenlik Kontrolünü başlat seçeneği çıkar. Buraya tıklayarak baştan sona kadar tüm güvenlik kontrollerinizi detaylı olarak yapabilirsiniz. Güvenlik kontrolünün tamamlanması ile karşınıza daha önce hesabınıza giriş yapan cihazlar belirtilecek, şifrenizin ne kadar güçlü olduğu söylenecek ve giriş uyarısı alıp almak istemediğiniz sorulacaktır. Bu adımları kendiniz istediğiniz gibi tamamlayabilirsiniz. Yukarıda belirtilmiş olan işlemlerinizi yapmanız durumunda Facebook Mobil uygulaması aracılığı ile güvenlik işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

Yorum yap