Facebook Profil Videosu Nasıl Eklenir ?

Facebook artık profil videosu eklemenize olanak sağlayacak. Video’yu da izleyerek Facebook profil videosu hakkında fikre sahip olabilirsiniz.

Konuya puan ver!

Artık Facebook profil resimlerinden sıkıldınız mı ? Sevindirici haber çok yakında Facebook profil videosu ekleyebilecek ve sizleri daha iyi tanıtan bir medya içeriği koyabileceksiniz. Facebook profil videosu yalnızca ufak kliplerden oluşabilecek şekilde kullanıcılara izin verilecek. Facebook kullanıcıları bazı özel günlerinde o günü yansıtan farklı anlamlar yükleyerek fotoğraf ekliyorlar. Kimi zaman evlililik , kimi zaman bir doğum günü olabiliyor. Yeni profil videosu özelliği sayesinde bu gibi modları çok daha iyi bir şekilde aktarabileceksiniz ve duygularınızı daha iyi yansıtacaksınız.

Bu yeniliğin haricinde profilinizin üst kısmında ki alanda sizlerin düzenleyebileceği bir alan olacak ve o kısma yerinizi yurdunuzu veya eklemek istediğiniz bilgileri ekleyebileceksiniz. Bu eklediğiniz bilgilerin bulunduğu aynı kısma yine tekrardan sevdiğiniz 5 farklı fotoğrafı koyup sizin profilinizi ziyaret edenlerin hangi fotoğraflarınızı görmelerini istiyorsanız onları tercih etmeniz mümkün. Şimdi asıl konumuz facebook profil videosu nasıl eklenir buna bakalım.

Facebook Profil Videosu Ekleme

  1. Öncelikle profil sayfamıza giriş yapıyoruz.
  2. Profil resmimizin üzerine geldiğimizde değiştir seçeneğine geliyoruz.
  3. Fotoğraf seçeneğini değilde kısa video seçeneğini seçiyoruz.
  4. Yeni bir kısa video çekip hemen profil videosu olarak ekleyebiliyoruz.


Dilerseniz tanıtım videosunda da bu işlemi görebilirsiniz ve Facebook profil videosunun nasıl durduğuna dair daha iyi fikirler edinebilmeniz mümkün.

Yorum yap