Facebook Wifi Bulmanıza Yardım Edecek

Konuya puan ver!

Eğer yeni bir şehir gezintisine çıkmışsanız veya limitli bir internet paketiniz var ise kimi zaman wifi bulmak sizler için çok önemli olabilir. Teknolojinin internet ile entegre olduğu günümüzde wifi bulmak hemen hemen bir çok şeyden daha çok anlam ifade edebiliyor kimi zaman. Facebook’da kullanım açısından en çok kullanılan sosyal paylaşım platformu ve kullanıcılarını internet bağlantısı yüzünden kaybetmek istemiyor. Bundan dolayı olacak ki Facebook mobil uygulamasında yeni bir özellik çıkarıyor.

Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar en yakın kafe, restoran yada halka açık bir yerin ücretsiz wifi temin edip etmediğini görebilecek. Geçtiğimiz yıllarda test olarak bu özelliği kullanıma açmıştı ancak şuan Facebook bu özelliği tüm dünya üzerindeki kullanıcılarına açmış durumda.

Eğer bir işletme wifi bağlantısına sahip ise tabi ki Facebook bunu otomatik bulabiliyor diye bir durum söz konusu değil. Eğer bir işletme wifi bağlantısı verdiğini duyurmak istiyor ise bunun için Facebook veritabanına işletmesini kayıt ettirmesi gerekiyor. Böylelikle hangi işletmenin ücretsiz internet sağladığını belirleyen Facebook kullanıcılarını da yönlendirebiliyor.

Facebook Wi-fi Bul

Facebook wifi bulma özelliğini kullanmak için ilk öncelikle yapmanız gereken şey uygulamanın son sürümünü Android ve iOS cihazınız için indirmek olacak. Ardından sağ üst köşedeki üç çubuklu menüye tıklayarak açılan pencerede Wifi-Bul seçeneğine tıklayarak çevrenizde size en yakın hangi işletmede internet bağlantısı olup olmadığını görebilirsiniz.

Şunu da söylemeden geçmeyelim. Facebook şuan bu tarz bir wi-fi bulma özelliğini aktif etmiş durumda ancak hali hazırda sizler için uygun wifi arayan bir çok uygulama bulunuyor. Facebook uygulamasına güvenilirliğimiz daha fazla ve tek uygulamadan bunu bulmak daha kolay derseniz ayrı mesele tabi ki.

Eğer bu özelliği hemen kullanmak istiyorsanız kullandığınız cihazın uygulama mağazasından uygulamayı edinerek yada güncelleyerek bunu yapabilirsiniz.

Yorum yap