Facebook Yayın Akışında Gönderi Düzeni Değişiyor!

Konuya puan ver!

Günümüzde en çok tıklanmakta olan sitelerden bir tanesi Facebook’tur. Her ne kadar Facebook’un giderek değer kaybettiği düşünülse de dünya genelinde oranlama yapıldığında Facebook’un değer kaybetmediği hatta kazandığı görülmektedir. Buna göre Facebook kullanıcıları kendisine çekebilmek için yayın akışında ve tasarımında bazı değişiklikler yapmaktadır.

Bilindiği üzere eskiden Facebook’un yayın akışında sayfayı yenilediğimiz halde görmüş olduğumuz gönderinin defalarca karşımıza çıkmaktaydı. Ancak daha sonradan gelen güncellemeler ile Facebook yayın akışında değişim meydana geldi ve görmüş olduğumuz gönderiler bir daha karşımıza çıkmadı. Şimdi Facebook yayın akışında yeni sistemini sunmaya hazırlıyor. Buna göre Facebook yayın akışında gönderi düzeni değişiyor. Peki bundan sonra yayın akışında ne gibi değişimler meydana gelecek.

Sayfa Sahiplerine Üzücü Haber

Facebook’a yeni gelecek olan güncelleme ile yayın akışında ilk olarak kişinin arkadaşlarının paylaşmış olduğu içerikler en üstte çıkacak. Bundan önce yayın akışında ilk olarak en çok rağbet gören paylaşımlar çıkmaktaydı ancak yeni gelecek sistemde sayfaların gönderileri daha aşağıda çıkacak.

Facebook’da sayfası olanların büyük bir bölümü zaten gönderi düşüşünden dolayı tepkisini artırmaktaydı. Öyle ki Facebook yayın akışında yaptığı güncelleme aracılığı ile sayfaların gönderilerini giderek aşağıda göstermeye hatta pek çok kullanıcının ana sayfasında göstermemeye dahi başlamıştı. Şimdi yeni denenen test ile sayfa sahipleri daha da üzülecek.

Yeni Sisteme Ne Zaman Geçilecek?

Facebook’un yayın akışı düzeninde güncellemeye gidileceği öğrenildi ve şu anda Facebook sayfaların gönderimlerini azaltmak, kullanıcıların gönderimlerini artırmak için yeni testler yapmaya başladı. Peki yeni sisteme ne zaman geçilecek. Şu a için Facebook’un yeni sisteme ne zaman geçebileceği hakkında bir bilgi yok fakat testlerin olumlu yönde gittiği belirtilmekte olup en kısa süre içerisinde Facebook’un güncelleme yapması bekleniyor.

Bu güncellemeden sonra kişilerin paylaşmış olduğu gönderiler yayın akışında daha sık görülecek iken sayfa paylaşımlarının gönderi erişimleri bir hayli azalacaktır. Ancak Facebook’un bu konuya da önem vermesi ve sayfa erişimlerinin ciddi kayıp yaşamaması için mutlaka çalışma yapması bekleniyor. Aksi halde Facebook kullanıcıları artırayım derken milyonluk sayfaları yok edebilir.

Yorum yap