Felece’den Eskişehir’i teknoloji üssü yapacak yeni yatırım

Anadolu’da bir teknoloji üssü kurma hedefiyle yola çıkarak Eskişehir’de  Ar-Ge merkezi ve ofis açan teknoloji şirketi Felece, yatırımlarını artırıyor.

  • 16 Ağustos 2021
  • Felece’den Eskişehir’i teknoloji üssü yapacak yeni yatırım için yorumlar kapalı
  • 569 kez görüntülendi.
Felece’den Eskişehir’i teknoloji üssü yapacak yeni yatırım

Anadolu’da bir teknoloji üssü kurma hedefiyle yola çıkarak Eskişehir’de  Ar-Ge merkezi ve ofis açan teknoloji şirketi Felece, yatırımlarını artırıyor.

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde ATAP tarafından kurulacak yeni Teknopark binalarına yatırım yaparak destek olan Felece, 1.000 m2’lik bir alanda inovatif teknoloji çözümleri ve yazılımlar geliştirecek.  Felece, yeni yatırımıyla ilk etapta 100 kişiyi istihdam ederek Anadolu’da nitelikli iş gücü yetişmesine de katkı sağlayacak.

 

 

Şirketlere tüm iş süreçlerinde uçtan uca teknolojik çözüm, hizmet ve danışmanlık hizmeti veren Felece, Eskişehir’e yatırımlarını artırıyor.  Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) yönetici şirketi ATAP tarafından Eskişehir Teknik Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bu yıl yapılacak Teknopark binalarının ilkine destek olan Felece, burada yeni bir Ar-Ge merkezi ve ofis kuracak. 2021 yılı başından bu yana  ETGB Eskişehir Osmangazi Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Felece, toplam 2000 m2’ lik kapalı alana sahip olacak yeni teknopark binasının 1000 m2’lik kısmında inovatif teknoloji çözümleri ve yazılımlar geliştirecek. Felece aynı zamanda yeni teknopark binasının inşaat yatırımını da üstelenecek. Binada kurulanacak yeni Ar-Ge merkezinde 100 kişiye de istihdam sağlayacak.

 

Eskişehir’de ‘Değer Mühendisleri’ yetişecek

Anadolu’da bir teknoloji üssü kurarak tersine göç yaratmak istediklerini vurgulayan Felece Genel Müdürü Oğuz Kaya yeni yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi: “Felece Ar-Ge merkezimizi Osmangazi ve Eskişehir Üniversitelerinin iş birliği ile yetenekli gençleri sektöre kazandırma hedefiyle Eskişehir Teknopark’ta açtık. Bu merkezimizde ihtiyaca yönelik çözümler geliştirebilen “Değer Mühendisleri” yetiştirmek istiyoruz. Buradaki istihdamımızı artırmak ve daha çok sayıda nitelikli gencimizi yetiştirme hedefimizle yeni bir yatırıma daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böylece Eskişehir ve Anadolu’daki müşterilerimize yeni ofisimizle daha yakın olacağız ve teknoloji yatırımları için en yakın iş ortakları olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Ayrıca dijitalleşmenin artmasıyla ülkemizin nitelikli, teknik donanıma sahip insan kaynağına ihtiyacı günden güne artıyor. Bu açığı kapamaya yardımcı olmayı ve Türkiye’nin teknolojiyle kalkınma hedefine hizmet etmeyi kendimize misyon edindik”.

 

‘Tersine göçü başlatarak yolu açtık’

Bu yatırımlarla Anadolu’ya kurulacak yeni Ar-Ge merkezlerinin de önünün açılmasını istediklerini söyleyen Kaya, “Felece olarak farklı sektörlerde uzun yıllara dayanan uzmanlığımız ve birikimimiz var. Bu uzmanlığımızı ve deneyimimizi kullanarak sektörlere özel çözümler geliştiriyoruz. Eskişehir bu anlamda bizim işimizin mutfağı konumunda. Bir üniversite şehri ve dolayısıyla genç nüfus yoğunlukta. Buraya öğrenim görmeye gelen gençler şehri terk etmek istemiyor. Biz de tersine göçü başlatarak yatırımımızı burada büyütmeye karar verdik. Ar-Ge faaliyetlerimizi tüm hızımızla sürdürürken, iş birliği gerçekleştirdiğimiz üniversitelerle de güzel çalışmalarımız olacak. Burada önemli projelere imza atılacağına inanıyoruz” dedi.

 

Bu yıl Eskişehir’deki yeni yatırımının yanı sıra ilk yurt dışı ofisini de Londra’da açan Felece, teknoloji çözümlerini global iş ortaklıkları ile dünyaya tanıtmayı ve uluslararası projelerini farklı pazarlara taşımayı hedefliyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı