Teknoloji ve Haber Sitesi

Frosch, TÜDAV ve Migros beraberce Riva 2. Koyu’nu temizledi

Frosch, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) ve Migros beraberce önemli bir projeye imza attı.

  • 30 Ağustos 2021
  • 221 kez görüntülendi.
Frosch, TÜDAV ve Migros beraberce Riva 2. Koyu’nu temizledi

Frosch, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) ve Migros beraberce önemli bir projeye imza attı. #Doğanıngücüyletemizlik sloganıyla hareket eden paydaşlar, deniz temizliği etkinliğinde buluştu. Doğal yaşamı koruma hedefiyle gerçekleşen proje kapsamında Riva 2. Koyu, üç kurumun iş birliği ve gönüllü katılımcıların desteğiyle temizlendi. Etkinlik ile sahildeki 60 kg çöpün denizlere karışması engellendi.

 

Kirlilik ve ekosistemdeki bozulmalar sebebiyle pek çok deniz canlısı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Tüm dünyanın ortak sorunu olan bu konuya dikkat çeken Frosch, marka değerleri arasında yer alan doğa ve çevre dostu yaklaşımda yeni bir adım daha attı. Frosch’un TÜDAV ve Migros ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında Riva 2. Koyu, doğanın gücüyle temizlendi. 

 

Sahilden 60 kg çöp toplandı

Temizlik etkinliği, denizlerdeki kirlilik sorununu da gözler önüne serdi. Etkinlikte 60 kg çöp toplandı. Toplanan atıklar; metal, plastik, cam ve diğerleri olmak üzere 4 gruba ayrılırken plastik atıkların fazlalığı dikkat çekti. Deniz temizleme etkinliğiyle çöplerin denize ulaşması ve deniz canlılarına zarar vermesi engellendi.

 

Migros mağazalarını ziyaret eden tüketiciler de satın aldıkları Frosch ürünleriyle projeye katkıda bulundu. 

 

Frosch sürdürülebilirliği bütünsel olarak ele alıyor

Çevre ve cilt dostu bakım ve temizlik maddelerinin geliştirilmesinde ve üretiminde 35 yıllık tecrübeye sahip Frosch, sürdürülebilirlik anlayışıyla ev temizliğinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Etkin formüllü ekolojik ürünleriyle temizlik dendiğinde akla ilk gelen markalardan olan Frosch’un ürünleri, 100 vegan olma özelliği taşıyor. Frosch, geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülebilen ambalaj maddelerinin kullanımı ile çevreye daha az etki ediyor; aynı zamanda yeşil güç formülüne sahip içerikler, bitkisel kökenli yüzey aktif maddelerle üstün, daha hızlı biyolojik çözünürlük sunuyor. Alerjik bünyeler için uygun, yüksek kaliteli Frosch ürünleri, zararlı kimyasallar ve mikroplastik içermiyor. Frosch; Ecolabel sertifikasına sahip ürünleri portföyünde barındırıyor, EMAS, ISO 14001, 50001 gibi sertifikalara sahip fabrikalarda aktif çevresel/enerji yönetimiyle sürdürülebilir üretim yapıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ