Fujifilm, Printlife@home Sergisiyle Haftanın Fotoğraflarını Seçiyor

15 yıldır herkese açık fotoğraf sergilerine ev sahipliği yapan Fujifilm, geçen yılki başarılı serginin ardından, bu yıl da Avrupa'da çekilen fotoğrafların ardında yatan hikayeleri anlatmak üzere bugün ikinci printlife@home sergisini başlatıyor.

  • 08 Eylül 2021
  • Fujifilm, Printlife@home Sergisiyle Haftanın Fotoğraflarını Seçiyor için yorumlar kapalı
  • 482 kez görüntülendi.
Fujifilm, Printlife@home Sergisiyle Haftanın Fotoğraflarını Seçiyor

15 yıldır herkese açık fotoğraf sergilerine ev sahipliği yapan Fujifilm, geçen yılki başarılı serginin ardından, bu yıl da Avrupa'da çekilen fotoğrafların ardında yatan hikayeleri anlatmak üzere bugün ikinci printlife@home sergisini başlatıyor.

 

Avrupa’daki uzun kapanmaların ardından insanların aileleri, arkadaşları ve sevdikleriyle bir araya gelmesiyle birlikte fotoğraf, insanların yeni anılar biriktirmek için başvurduğu önemli bir araç haline geldi. Her fotoğraf aslında birer hikaye anlatır. Fujifilm de kullanıcılarını, bu hikayeleri bu yılki printlife@home sergisinde paylaşmaya davet ediyor.İsteyen herkesin bugünden itibaren 5 Aralık 2021 tarihine kadar fujifilm-printlife.eu adresi üzerinden fotoğraflarını gönderebildiği Fujifilm'in sanal fotoğraf sergisi, akıllı telefon veya fotoğraf makinesi ile fotoğraf çeken herkese açıktır.Fotoğraflarla biriktirdiğimiz anılara dönüp bakmak, bu zor dönemde pek çok kişinin teselli bulmasına ve mutlu hissetmesine yardımcı oldu. Bu nedenle Fujifilm, katılımcılardan sadece çektikleri özel fotoğrafları değil, evlerinde sergiledikleri fotoğrafları da paylaşmalarını talep ederek, kişisel bir galeride yürüyormuş hissi yaratmayı amaçlıyor. Ne de olsa hikaye anlatımı için bundan daha uygun bir ortam olamaz!

 

Printlife@home sergisine isteyen herkes katılabilir. Fujifilm, beş adet “Haftanın Fotoğrafı” seçerek yarışmaya sunulan en yaratıcı katkıları ve anlamlı hikayeleri ödüllendirecek. Fotoğraf gönderen herkes,  Fujibas uygulaması üzerinden ücretsiz 30 adet fotoğraf baskısı (10x10cm kare, 10x12cm retro ve 10x15cm klasik baskılarda geçerlidir) hediyesine sahip olacak. Kazanan fotoğraflar bağımsız bir jüri tarafından seçilecek ve profilleri Fujifilm tarafından yapılacaktır. Kazananlara ayrıca fotoğraf baskı ürünlerinde kullanmak ve www.fujifilmshop.com'da geçerli olmak üzere 2000 TL, 1500 TL veya 1000 TL’lik  eş değer bir hediye çeki ya da yaratıcılıklarını göstermek ve güzel fotoğraflar çekip anında bastırmak için gereken her şeye sahip instax mini filmli bir instax mini 40 veya instax mini 11 verilecektir.

 

“Her fotoğrafın kendi eşsiz hikayesini anlattığına inanıyoruz”

Fujifilm Avrupa Fotoğraf Görüntüleme Genel Müdürü David Honey konu ile ilgili şunları söyledi:“Son 1,5 yıldır pek çoğumuz, pandemi öncesi hayatın nasıl olduğunu hatırlatmak için dönüp eski fotoğraflara bakarak nostalji ile teselli bulduk. Fujifilm olarak, fotoğrafın anı biriktirme ve saklama konusundaki gücüne ve her fotoğrafın kendi eşsiz hikayesini anlattığına inanıyoruz. Printlife@home sergisi, kendini profesyonel bir fotoğrafçı olarak gören ya da anılarını akıllı telefonunun kamerasıyla kaydetmeyi tercih eden ve bu hikayeleri paylaşmak isteyen herkese açık.Ve bununla da kalmıyoruz. Uzun bir aradan sonra tekrar buluştuğumuz bu yıl, printlife@home sergisi ile insanları yaratıcı bir şekilde bir araya getirerek, arkadaşları ve sevdikleriyle SoMe'de yer almaya ve myFUJIFILM ile özel anlarının fotoğraf baskılarını evlerine götürmeye davet ediyoruz. Bu serginin dünyanın her yerinden insanların bize katılarakeşsiz ve özel bir şeyin parçası olmaları için ilham vermesini umuyoruz.”

 

“Bu yıl da keşifler yaptığımız yolculuğumuza devam edeceğiz”Fujifilm Avrupa Fotoğraf Görüntüleme Genel Müdürü David Honey konu ile ilgili şunları söyledi:“Çeşitli kültürleri, rolleri ve kimlikleri odak noktasına alan yüz binlerce fotoğrafa ev sahipliği yapan geçen yılki sergi, geçtiğimiz 1,5 yıl boyunca hepimizin eş zamanlı olarak yaşadığı ortak ve özel deneyimleri gözler önüne serdi. Printlife@home sergisi, fotoğrafçılığın yaratıcılığı sayesinde, günlük hayatın nasıl değiştiğine ve değişmeye devam ettiğine dair benzersiz enstantaneler sunuyor. Keşifler yaptığımız bu yolculuğa bu yıl da devam etmek istiyor ve geleceğini umduğumuz binlerce başvuruyu görmek ve incelemek için sabırsızlanıyoruz.”

 

Printlife@home Sergisi Hakkında

15 yıldır geniş katılımlı fotoğraf sergileri düzenleyen Fujifilm, Japonya’dan Malezya'ya Fransa’dan ABD'ye kadar birçok yerde 100.000 Photos sergi turu gerçekleştirmiştir. Bu yıl printlife@home sergisine katılan 500 fotoğraf, Eylül'de İngiltere'nin Birmingham kentinde yapılacak The Photography Show'da sergilenecektir.

 

Fujifilm'in global 100.000 Photos sergisinin 2020'de koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenmesinin ardından, 2020'de Avrupa'da amatör, profesyonel ve hobi fotoğrafçılarını bir araya getiren Printlife@home sergisinin lansmanı yapıldı. Sergiye Avrupa’da ortaya çıkan hikayelere eşsiz bir bakış sunan 10.500'den fazla fotoğraf yüklendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı