Teknoloji ve Haber Sitesi

Futbol Tarihinin En İyi Kalecileri

  • 27 Eylül 2021
  • 61 kez görüntülendi.
Futbol Tarihinin En İyi Kalecileri

Futbol tarihi başladığı günden bu yana futbolcular ve kaleciler ayrılmaz bir bütünün parçalarıdır. Oldukça önemli futbol maçlarında hem ulusal hem de uluslararası şekilde adını duyurmuş olan futbol tarihinin en iyi kalecileri mevcuttur. Efsane kalecileri bilmek ve onların hayatını araştırmak da futbol severler için oldukça önemlidir. Kalecilik tarihini değiştirmek ile başlayan ve en ünlü Sovyetler kalecisi olan Lev Yaşin “Kara Örümcek” lakabına sahiptir. Çok eski dönemlerden bu güne en iyi kaleciler hakkında bilgi sahibi olmak için iddaa bağlantılarımızı takip etmeniz yeterli olacaktır. Futbol tarihinin en iyi bir diğer kalecisi ise 40 yaşına kadar kaleden ayrılmayan ve milyonların sevgisini kazanan Dino Zoff’tur. Dünya Kupasını kaldırmaya hak kazanan İtalyan kalecinin yanı sıra İngiliz Gordon Banks’te enfes kafa vuruşlarıyla hatırlanan kalecilerden birisidir.

En İyi Kalecilerin Çalışma Şartları

Alman kaleci Peter Schmeichel, yine Alman kaleci Harald Schumacher, hafızalardan silinmeyen kurtarışları ile Edwin van der Sar, Brezilyalı Clâudio Taffarel ve Real Madrid’e bomba gibi sezonlar yaşatmış olan Iker Casillas gibi kaleciler hem UEFA kupasını hem Dünya Kupasını kaldırmaya hak kazanan en iyi kalecilerdendir. Sıkı çalışma şartları, olağanüstü antrenmanları, takımlarına olan bağlılıkları sayesinde kurtardıkları birçok gol ve tüm maç boyunca hiçbir şekilde yemedikleri goller sayesinde tarihe altın harflerle adını yazdırmış olan kalecilerdendir.

Futbol Tarihinin En İyi Kalecileri Nerelidir?

Hem Asya hem Avrupa kıtalarında yetişmiş olan futbol tarihinin en iyi kalecileri arasında Petr Cech’de yerini almaktadır. Belçikalı Jean-Marie Pfaff ise bir döneme efsane bir şekilde damgasını vurmuştur. Üstelik kariyerinin son dönemlerinde Trabzonspor’da da kalede yer almıştır. EURO 2000’de kupa kaldıran en iyi kalecilerden biri olan Fabien Barthez ise Fransalı oyuncudur. Kariyeri oldukça sağlam olan ve Türkiye’nin en önemli kalecilerinden Rüştü Reçber’de bu listede yer almaya hak kazanan kalecilerden biridir.

Futbol tarihinin en başarılı kalecilerinin de dahil olduğu maçlar için iddaa heyecanını Oley.com ile yaşayın.