Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucu Nasıl Aktif Edilir?

Yeni çıkan telefonların hemen hemen hepsinde bulunan özelliklerden bir tanesi parmak izi okuyucu sensörü. Galaxy S8′ de de parmak izi okuyucu bulunuyor ve telefon güvenliği açısından bu özellik önemli bir yere sahip. Standart şifreli güvenlik yerine parmak izi okuyucuyu aktif etmek sizin için çok daha etkili olacaktır çünkü şifreler kolaylıkla bulunabilir ancak parmak izi bir tek size ait olduğundan dolayı en güvenilir yöntem diyebiliriz.

Samsung Galaxy S8’de de parmak izi okuyucu bulunuyor dedik ancak bu özelliğin bir farkı var. Eski versiyonların yanı sıra parmak izi okuyucu sensörü telefonun arka kısmında bulunuyor. Eğer parmak izini bir kez telefonun sistemine kayıt ederseniz bundan sonraki telefon açma kapamalar için parmak izinizi rahatça kullanabilirsiniz. Eğer telefonunuza parmak izinizi nasıl kayıt edeceğinizi bilmiyorsanız işte sizler için nasıl yapılacağını anlattık.

Parmak İzi Nasıl Eklenir

1.Ekranın üst kısmından alta doğru bildirimler ekranını açmak için parmağınız ile kaydırın.

2.Açılan bildirimler ekranının sağ üst köşesinde bulunan ayarlar ikonuna tıklayın.

3.Ayarlar kısmında altlarda “Kilit Ekranı ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

4.Ardından Parma İzi Okuyucu seçeneğini göreceksiniz bu seçeneğe tıklayın ve parmak izi ekle seçeneğine dokunun.

5.Parmağınızı okutun.

Parmak izi okuma işleminiz tamamlandıktan sonra eğer farklı bir parmak izi okutmak istiyorsanız işlemi tamamlamadan önce “Ekle” seçeneğine tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

Bu “Kilit Ekranı ve Güvenlik” kısmından parmak izi okuyucu ile giriş, şifre ile giriş gibi seçenekleri aktif edebilir yada pasif konuma getirebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap