En Çok Karşılaşılan Galaxy S8 Problemleri Ve Çözümleri

Eğer Galaxy S8 telefonunuz ile ilgili problemler yaşıyorsanız merak etmeyin çünkü biz sizlere yardım etmek için buradayız. Bu konumuzda da Galaxy s8 kullanıcılarının en çok karşılaşmış olduğu problemleri ve bunların çözümlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu problemlerden en başta gelenleri batarya ömrünün tahmin edilenden daha kısa olması ve bataryanın çabucak bitmesi.

Bir telefon ne kadar yeni olsa da problemler ile karşılaşmak mümkün olabiliyor ancak merak etmeyin ki problemlerinde çözümleri bulunabiliyor. Karşılaşılan problemler genel problemler olduğu için bizde sizlere potansiyel çözümler nasıl olabilir bunları aktarmaya çalıştık. Şimdi problemlere ve nasıl çözüldüğüne bir göz atalım.

Galaxy S8 Hızlı Biten Batarya Problemi

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi ne kadar iyi bir bataryaya sahip telefon olursa olsun her zaman batarya da kullanıcıların şikayetleri olabiliyor. Bu batarya süresi kullanımdan kullanıma farklılıklar gösterebiliyor. Bizde sizlere basit ipuçları ile batarya ömrünü nasıl arttırılır bunu göstereceğiz.

 1. Batarya tasarruf modunu kullanarak telefonunuzun batarya ömrünü kolayca arttırabilirsiniz. Bu modu orta seviye de kullanmak sizin telefonunuzun ekran parlaklığını düşürecek ve arka planda da çalışan uygulamalar var ise bu uygulamaları kapatacaktır. Bu modu her zaman değil de kritik durumlarda kullanmanız önerilir çünkü arka planda çalışıp önemli bildirimlerin geldiği uygulamalar olabilir. Bu uygulamalarında kapatıldığını unutmayın.
 2. Telefonunuzun bataryasını en çok tüketen uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Cihaz bakımı ve batarya kullanımı sekmesine giderek hangi uygulama ne kadar batarya tüketmiş görmeniz çok kolay. Bu uygulamalardan eğer kullanmadığınız uygulamalar var ise kaldırabilirsiniz.
 3. Kullanmadığınız uygulamaları tamamı ile silmeniz batarya ömrünü arttıracaktır. Kullanılmayan uygulamaların bataryaya bir zararı olmadığı düşünülür ancak bu uygulamalar arka planda çalıştıkları için batarya ömrünü kısaltmaktadırlar.

Galaxy S8 Hafıza Problemi

Şuan Galaxy S8 telefonlarda 64 GB gibi muhteşem bir iç depolama kapasitesi var ancak buna rağmen kullanıcıların bazıları telefonlarında hafıza problemi ile karşılaşabilirler. Bazı ufak ipuçları sayesinde telefonunuzun hafızasında kolayca yer açabilirsiniz.

 1. Telefonunuzda işe yaramayan ve bir fotoğraf çekmeye çalışırken yaptığınız deneme çekimlerini silmeyi unutmayın. Kimi zaman en güzel pozu yakalamak için birden fazla fotoğraf çekiyoruz ve içlerinden bir tanesini beğeniyoruz ancak diğerleri telefonun hafızasında kalıyor. Bu işe yaramayan fotoğrafları silmeniz ciddi boyutlara hafıza açmanızı sağlayacaktır.
 2. Kullanmadığını uygulamaları belirleyin ve ardından tamamını silin. Zamanında kullandığınız yada anlık ihtiyaçtan dolayı yüklemiş olduğunuz uygulamaları kaldırabilirsiniz.
 3. Telefonda en çok yer kaplayan şeylerden bir tanesi fotoğraflardır. Eğer kolay kolay yer açabileceğiniz bir hafıza yok ise tüm fotoğraflarınızı bilgisayara yedekleyip telefonunuzdan tüm fotoğrafları silmeyi deneyin.

Galaxy S8 Wifi, Bluetooth ve İnternet Problemi

 1. Genel olarak tüm marka telefonlarda en çok karşılaşılan problemlerden bir tanesi kullanıcıların karşılaştığı wifi problemi ve internet problemi oluyor. Bu tarz problemleri çözmek için bazı temel işlemler yapmanız gerekiyor. Şimdi hemen bu problemin nasıl çözüldüğüne bir göz atalım.
 2. Wifi ve Bluetooh’unuzu öncelikle kapatın ve bir kaç saniye bekledikten sonra tekrardan aktif edin. Hala bu özellikler çalışmıyorsa bir sonraki çözümü deneyebilirsiniz.
 3. Telefonunuzu kapatın ve tekrardan açın.
 4. Eğer wifi bağlanmıyorsa bağlandığınız modemin isminin üzerine uzun süreli basılı tutun ve çıkan seçeneklerden bu ağı unut seçeneğine tıklayın. Ardından tekrar modeme bağlanmayı deneyin.
 5. Bluetooth bağlamaya çalıştığınız cihaza bağlanmıyorsa öncelikle bağlanmayı iptal edin ve tekrardan bağlanmayı deneyin.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap