Geleceğin Hasan Gemici’leri Kocaeli’de mindere çıktı

Büyükşehir, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu efsane güreşçi Hasan Gemici’nin anısına U-15 İller arası Serbest Güreş Turnuvası’na ev sahipliği yaptı     Her hafta sonu farklı spor dallarındaki bir turnuva ya da şampiyonaya ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu hafta da iller arası güreş turnuvasıyla ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonuna uygun sportif faaliyetlerine devam etti.

  • 12 Aralık 2022
  • Geleceğin Hasan Gemici’leri Kocaeli’de mindere çıktı için yorumlar kapalı
  • 194 kez görüntülendi.
Geleceğin Hasan Gemici’leri Kocaeli’de mindere çıktı

Büyükşehir, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu efsane güreşçi Hasan Gemici’nin anısına U-15 İller arası Serbest Güreş Turnuvası’na ev sahipliği yaptı

 

 

Her hafta sonu farklı spor dallarındaki bir turnuva ya da şampiyonaya ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu hafta da iller arası güreş turnuvasıyla ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonuna uygun sportif faaliyetlerine devam etti. Ata sporumuz olan güreşi küçük yaştaki çocuklara sevdirmek ve gelecekte iyi birer güreşçi olmalarını sağlamak amacıyla U-15 İller Arası Serbest Güreş Turnuvası’na ev sahipliği yapan Büyükşehir, Hasan Gemici Spor Salonu’nda kusursuz bir organizasyona imza attı.

 

HASAN GEMİCİ ANISINA

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Kocaelili efsane güreşçi Hasan Gemici'nin anısına düzenlenen turnuvaya 15 ilden yaklaşık 350 sporcu katılım sağladı. Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri ve profesyonel hakemlerin nezaretinde sabah başlayan turnuva akşam saatlerine kadar devam etti. Spor kenti Kocaeli’de mindere çıkan sporcular, ortaya koydukları performansları ile tribünlerden bol bol alkış aldı.

 

NEFES KESEN MÜCADELELER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Türkiye Güreş Federasyonu yetkilileri ve Kocaelili güreş severler, minderde nefes kesen mücadeleleri izleyerek genç güreşçilerin heyecanına ortak oldu. 12 sıklette gerçekleştirilen müsabakalarda dereceye giren sporculara madalya ve para ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

 

“SPOR YAPMAYAN HİÇ KİMSE KALMASIN”

Turnuvanın açılış seremonisinde konuşan Başkan Vekili Çakmak, sözlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın sporcu ve antrenörlere selamlarını ileterek başladı. Başkan Vekili Çakmak, “Kocaeli’yi spor kenti olarak tanımladık. Her hafta birden fazla hem ulusal hem de uluslararası turnuva ve şampiyonalara ev sahipliği yapıyoruz. El birliğiyle beşikten mezara kadar her kademede hemşerilerimizi spor ile buluşturmamız lazım. Spor yapmayan hiç kimse kalmasın. Geçmişte ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmiş çok değerli sporcumuz Hasan Gemici’mizin hatırasını yadetmek, gençlere rol modeller göstermek ve anılarını tekrar hatırlamak adına bu turnuvayı gerçekleştirdik. Kıymetli evlatları da aramızdalar. Onlara da aile olarak teşekkür ediyorum. İçimizden nice Hasan Gemici’ler çıksın” dedi. Çakmak konuşmasının ardından merhum Hasan Gemici’nin oğlu Bülent Gemici ile oğlu Büyükşehir Belediye Kağıtspor başpehlivanı Tanju Gemici’ye anı plaketi hediye etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı