General Mobile 4G için Google Çeviri Güncellendi!


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Google firması da teknoloji harikası olan cep telefonlarına da programsal destek vermeye başlamıştır.General Mobile 4G ile yenilenen Google Çeviri 4g’nin çıkması ile Google firmasıda bu cihaz ile birlikte, Google çevirici uygulamasını da güncelleyerek, beğeni oranını ciddi anlamda yükseltmiştir.Yeni Google çevirici ile sesli çeviri imkânını da sunmuştur.Bazı durumlarda yazabilme imkânın olmaması durumunda sesli olarak farklı dillerde program aracılığı ile istediğimiz dile çevirme imkânını kullanıcılarına sunmuştur.

Görüntü şeklinde çeviri özelliğini de yeni sürümü ile sunan Google çeviri programı, resim üzerindeki yada anlamını bilmediğimiz yazının üzerine kamerayı getirildiği zaman, istediğimiz dilde o yazının anlamını da öğrenmemize yardımcı olmaktadır. Yine diğer bir özelliği ise bazı durumlarda girilen mekân sebebi ile şebeke çekmemesi durumunda, internet paketinin bulunmaması durumunda Google çevirici uygulamasını çevrimdışı olarak kullanarak da istediğimiz dilde çevirinin yapılması imkânını kullanıcılarına sunmuştur.

İlk olarak general mobile 4 g ile Google tarafından sunulan bu özellik zamanla diğer cihazlar içinde kullanıma başlanması adına güncellemeler göndermeye muhakkak ki başlayacaktır. Dil konusunda sorun yaşayan kişiler için oldukça güzel bir şekilde tasarlanmış olan Google çeviri programı günümüzde birçok kişinin işine yarayacaktır Öğrenciler, öğretmenler ve anlamı konusunda şüphe duyulan kelimelerin çevirisinde ideal ve gayet başarılı bir program olarak şimdiden milyonlarca kişi tarafından da indirilmiştir.

Bir Cevap Yazın