“Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” dizisi Çocuk Yenilikçiler ile devam ediyor

Walt Disney’den Alan Turing’e, Steve Jobs’tan Florance Nightingale’e birbirinden başarılı ve parlak zekâlı düşünürün çocukluklarından gerçek hikâyelerin anlatıldığı Çocuk Yenilikçiler, hem çocukları hem de yetişkinleri eğlence ve bilgi dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

  • 17 Aralık 2021
  • “Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” dizisi Çocuk Yenilikçiler ile devam ediyor için yorumlar kapalı
  • 455 kez görüntülendi.
“Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” dizisi Çocuk Yenilikçiler ile devam ediyor

Walt Disney’den Alan Turing’e, Steve Jobs’tan Florance Nightingale’e birbirinden başarılı ve parlak zekâlı düşünürün çocukluklarından gerçek hikâyelerin anlatıldığı Çocuk Yenilikçiler, hem çocukları hem de yetişkinleri eğlence ve bilgi dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Çocuk Yenilikçiler, hep kitap logosuyla 20 Aralık’ta  raflarda.

 

hep kitap’ın Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” dizisi; teknoloji, eğitim, ticaret, bilim, sanat ve eğlence gibi çeşitli alanlar üzerine kafa yoran bir grup parlak zekâlı çocuğun hikâyesini konu alan Çocuk Yenilikçiler kitabıyla devam ediyor. 

 

“Onlar hayata büyük fikirleri olan küçük çocuklar olarak başladılar… Çoğu zaman engellerle karşılaşsalar da zaman içinde büyük bir yaratıcılık ve tutkuyla ilgi alanlarının peşinden koşan birer yetişkin oldular. Onlar çocuk yenilikçiler… Ve onlar olmasa dünyamız çok farklı bir yer olurdu.”

 

Robin Stevenson’ın yazdığı, Allison Steinfeld’in resimlediği Çocuk Yenilikçiler, sekiz yaş üstü çocuklar kadar yetişkinlere de hitap ediyor.

 

Gerçek çocukluk hikâyelerinden oluşan dizinin Çocuk Yazarlar, Çocuk Sporcular, Çocuk Sanatçılar ve Çocuk Bilim İnsanları kitapları da yine hep kitap etiketiyle yayımlanmıştı.

 

Onur Kaya’nın İngilizceden dilimize çevirdiği Çocuk Yenilikçiler, 20 Aralık’tan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı