Geri Sayım Başladı HPKON Kongre ve Fuarı 16 Kasım’da İzmir’de Ziyarete Açılıyor

Hidrolik ve Pnömatik Teknolojileri sektörünü 9’ncu kez bir araya getirecek HPKON – Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı için geri sayım başladı.

  • 15 Kasım 2022
  • Geri Sayım Başladı HPKON Kongre ve Fuarı 16 Kasım’da İzmir’de Ziyarete Açılıyor için yorumlar kapalı
  • 242 kez görüntülendi.
Geri Sayım Başladı HPKON Kongre ve Fuarı 16 Kasım’da İzmir’de Ziyarete Açılıyor

Hidrolik ve Pnömatik Teknolojileri sektörünü 9’ncu kez bir araya getirecek HPKON – Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı için geri sayım başladı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile 16-19 Kasım 2022 tarihlerinde İzmir’de MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapılacak etkinlik, sektörü en son teknolojik gelişmeleri sergilemek ve konuşmak üzere bir araya getirecek.

 

HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı, 16 Kasım’da MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde ziyarete açılacak. 

 

Açılış törenine, MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlkin BozHPKON Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı Şemsettin Işıl, Hannover Fairs Turkey A.Ş. Genel Müdürü Annika Klar, AKDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sevda Kayhan YILMAZ, Makina Mühendisleri Odası Başkanı Yunus YenerİZTO İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, EBSO Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve sektör temsilcileri katılacak.  

 

EN SON TEKNOLOJİK ÜRÜNLER HPKON FUARI’NDA SERGİLENECEK

Kongre ile eş zamanlı olarak Hannover Fairs Turkey tarafından MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapılan HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Fuarı’nda; Hidrolik-Pnömatik, Kontrol Tekniği, Mekatronik, Otomasyon ve Endüstri 4.0 uygulamaları sergilenecek. 1.030 m2 alanda düzenlenen HPKON Fuarı’na ise 39 firma katılacak. Fuarı ziyaret eden sektör profesyonelleri, geliştirilen en son teknolojik ürünleri görme ve ticari iş birlikleri kurma fırsatı bulacaklar. Hannover Fairs Turkey, WIN EURASIA Fuarı’nda yer alan 6 sektörden biri olan hidrolik ve pnömatik sektörünün gelişimine katkı sağlamak adına; MMO iş birliği ile HPKON – Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı’nı düzenliyor. 

 

İZTO, EBSO VE DEİK HPKON KONGRESİNE DESTEK VERİYOR

16-19 Kasım 2022 tarihlerinde TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir ve İstanbul şubeleri yürütücülüğünde düzenlenen HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Kongresi’nin ilk gününde İZTO İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve EBSO Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar açılış konferansında konuşacak. Ardından DEİK – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Avustralya İş Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Steven Young’un “Mega Trends 2050”  başlıklı konferansına geçilecek. 

 

HPKON KONGRESİ’NDE 17 OTURUMDA 52 BİLDİRİ SUNULACAK 

Öğleden sonra “Uçak Ağırlık Merkezi Kontrolünün Yakıt Sistemi ile Sağlanması”, “Kazıcı Yükleyici Makinelerde Hidrolik Kar Rotatifi Uygulaması” ve “Hava Aracı Hidrolik Rezervuarı Piston Sürtünme Davranışının Pompa Emiş Basıncı Üzerine Etkisinin Benzetim Araçları ile Değerlendirilmesi” başlıklı oturumların ardından, MMO – Makina Mühendisleri Odası Başkanı Yunus Yener’in “Makina İmalat Sektöründe İhracat Olanakları, Kamu Teşvikleri ve Beklentiler” başlıklı paneli yapılacak. İlk gün etkinlikleri, Kongre sonrasında Festo A.Ş’nin katkılarıyla gerçekleşen açılış kokteyli ile sona erecek. 4 gün sürecek kongre programında, 17 oturumda 52 bildiri sunulacak, 3 yuvarlak masa toplantısı, 1 panel, 3 kurs ve 16 atölye çalışmasının yanısıra sosyal etkinlikler de yapılacak.

 

HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı, 16-19 Kasım tarihleri arasında MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı