Google Asistan İle Şarkı Bulma Özelliği Geliyor!

Konuya puan ver!

Google Asistan uygulaması Android telefon kullananlar için en önemli uygulamalardan bir tanesi. Telefondaki bir çok işlemi yapmanızı kolaylaştırıyor ve telefonu daha kullanışlı hale getiriyor. Google Asistan ile bir çok şey yapabilmenize rağmen şarkı tanımlama konusunda bir özelliği bulunuyordu. Neyse ki söylenen haberlere göre Google Asistan ile artık çalan şarkıyı bulabileceksiniz. Bu özellik sayesinde Android kullanıcıları dinlediği şarkının ismini bulmak için harici uygulamalar kullanması gerekmeyecek.

Google Asistan tam olarak bir asistan gibi ne komut versek neredeyse her şey için bize yardım edebiliyordu ancak “çalan şarkının adı ne?” gibi bir şey söylediğinizde muhtemelen size “bu konu hakkında pek bir fikrim yok” ya da “ne dediğinizi anlamadım” gibi cevaplar verecekti. Peki bu kadar özelliği bulunan bu uygulamanın bu tarz bir özelliğinin bulunmaması sizce de garip değil mi ?

Android Police tarafından yapılan habere göre Pixel 2 telefonda yapılan şarkı bulma denemesi sonucunda telefon şarkıyı bulabiliyor ve hatta dinleyebileceğiniz bağlantıları da size sunuyor. Bu özelliği yalnızca Android Police Pixel 2 telefonda şu anlık çalıştığını belirtiyor. Google Asistanın bulduğu sonucu haberin resminde görebilirsiniz.

Demek oluyor ki Google şuan için bu özelliği bazı telefonlarda deniyor diyebiliriz. Bu özelliğin çalıştığı telefonlar arasında Pixel 2 yer alıyor ve tahminlere göre de çok yakın bir zamanda Google Asistan uygulaması bu özelliği tüm Android kullanıcıları için açabilir. Şu an için bu konu hakkında Google tarafından bir açıklama yapılmadı ancak çıkan bu haberin ardından Google tarafından da resmi bir duyuru da bekleniyor diyebiliriz.

Yorum yap