Google Haritalar İle Konum Nasıl Paylaşılır?

Google Haritalar uygulaması bildiğiniz üzere geçen ay farklı bir güncelleme yayımladı ve bu güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar konumlarını arkadaşları ile paylaşabiliyor. Eski sürümlerde konumuzu paylaşmak için bu işlemi şirket kullanıcısı olarak yapmanız gerekiyordu. Bir şirket hesabını onaylatmak için de hesabınızı doğrulatma işlemleri gibi zahmetli işlemler bulunuyordu. Şimdi ise Google kullanıcılarına konularını bir kaç adımlık işlem ile paylaşmasına izin veriyor.

Google Haritalar üzerinden adresinizi dilerseniz seçtiğiniz kişi listesinden bazı kişilere açabilir ve sizin adresinize ulaşım sürelerini ve adresi görmelerini sağlayabilirsiniz yada yalnızca harita paylaşarak ulaşmak isteyen herkesin ulaşmasına izin verebilirsiniz.

Google Haritalar’da Konum Paylaşma

  1. İlk öncelikle kullandığınız cihazdan Google Haritalar (Google Maps) uygulamasını açın.
  2. Uygulamaya girdikten sonra sol üstte yer alan üç çizgili butona tıklayın.
  3. Açılan sekmeden “Konum Paylaş” menüsüne tıklayın.
  4. Hemen Başlayın seçeneğine tıklayın.
  5. Resimde görmüş olduğunuz + butonuna tıklayın.
  6. Haritanızı paylaşmak istediğiniz kişileri seçmek için insan ikonuna tıklayın.
  7. Listenin en üstünde en sık görüştüğünüz kişiler otomatik olarak listelenecek ve diğer tüm kişilerde ardından listede olacaktır. Bu kısımdan konumu paylaşmak istediğiniz kişileri seçin.
  8. Kişileri seçtikten sonra “Paylaş” butonuna tıklayın.

Haritaları Paylaşma Linki Nasıl Oluşturulur?

Google haritalarda haritanızı tamamı ile oluşturduktan sonra paylaşmak da çok kolay. Eğer haritayı oluşturduktan sonra sekmeden çıktıysanız zaten Paylaş sekmesine geldikten sonra Facebook gibi paylaşma seçeneklerini göreceksiniz. bu seçeneklere tıklamak yerine “Dahası” seçeneğine tıklayın yada Facebook vs. paylaşım sitelerinin sağında bulunan üç noktalı menü şeklinde görebilirsiniz. Buraya tıkladıktan sonra paylaşmanız için size bir link verilecek. Bu linki kopyaladıktan sonra dilediğiniz her türlü uygulama yada site üzerinden arkadaşlarınıza linki gönderebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap