Google Pixel 2 XL Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Konuya puan ver!

Google’in sahibi olduğu Pixel ailesine yeni iki model daha katıldı. Buna göre Google tarafından Amerika Birleşik Devletleri San Francisco’da tanıtım etkinliği yapıldı ve Pixel 2 ile Pixel 2 XL modelleri tanıtıldı. Kullanıcıların yoğun ilgisini çeken tanıtım da dikkatler Pixel 2 deyken pek çok kişi tanıtım sonrasında ekranı daha büyük olan Pixel 2 XL’yi beğendiğini belirtti.

Google Pixel 2 XL modeli ile Google Pixel 2 modeli arasından ne gibi farklar var denildiğinde herkesin aklına ilk olarak büyüklük gelmektedir. Gerçekten de öyle Google firması hem büyük ekranlı telefon ve küçük ekranlı telefon sevenler için çalışma yaptı ve Google Pixel 2’nin ekranını küçük yaparken Google Pixel 2 XL modelinin ekranını daha büyük yaptı. Peki Google Pixel 2 XL özellikleri ve fiyatı nedir, Google Pixel 2 XL teknik özellikleri nedir?

Google Pixel 2 Modeli Özelliklerini Buradan Öğrenebilirsiniz

Google Pixel 2 XL Detayları

Google tarafından ABD San Francisco’da yapılan etkinlik de Google Pixel 2 XL özellikleri paylaşıldı. Peki Google Pixel 2 XL detayları nedir? Buna göre cihaz da 4 GB RAM olacağı belirtildi. Bilindiği üzere Android işletim sistemin sahip telefonlar ciddi şekilde RAM tüketmektedir. Google akıllı bir hareket yaparak Pixel 2 XL modelindeki RAM’i 4 GB seviyesinde tuttu. Bu sayede cihazda hiçbir kasma sorununun olmaması bekleniyor.

Google Pixel 2 XL cihazının 64 GB ve 128 GB depolama hafızasına sahip farklı modeller ile piyasaya sunulması bekleniyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefon sahipleri uygulamamın ve indirme imkanının bol olmasından dolayı cihazlarına oldukça fazla içerik yüklemektedir. Bu sebepten dolayı Google burada da zekice bir hareket yaparak depolama hafızasını oldukça yeterli seviyede tutmuş.

Telefonun arkasında 12 MP çözünürlük ve önünde 8 MP çözünürlükte kamera bulunmakta olup işletim sisteminin Android 8.0 Oreo olduğu duyuruldu. Cihazlar Google’in olduğu için işletim sistemi güncellemelerinin ilk olarak bu telefonlara gelmesi bekleniyor. Buna göre Google Pixel 2 XL cihazın da 3520 mAh gücünde bir de batarya bulunuyor. Yeni çıkan model telefonlara göre 3.520 mAh batarya gücü oldukça yeterlidir.

İşletim Sistemi: Android 8.0
İşlemci Qualcomm Snapdragon 835
RAM 4 GB
Hafıza 64 GB – 128 GB
Ekran 157.5 x 76.2 x 7.6 mm
Arka Kamera 12 MP
Ön Kamera 8 MP

Google Pixel 2 XL Fiyatı Ne Kadar?

Google’in sahibi olduğu Pixel 2 XL cihazı tanıtıldı peki bu telefonun fiyatı ne kadar olacak? Buna göre cihazın 849 dolar olacağı belirtildi. Ancak Türkiye’ye gelirken vergi ücretleri de dahil edeceği için burada telefon daha pahalı olacaktır.

Yorum yap