Google Pixel Telefonlarında Sınırsız Fotoğraf Depolama Hakkı

Konuya puan ver!

Ünlü teknoloji firması Google firması tarafından üretilen Pixel modelleri giderek ünlenmeye devam ediyor. Her ne kadar bundan önceki yıllarda üretilmiş olan Google Pixel modelleri çok fazla dikkat çekmese de özellikle tanıtımı yeni yapılan Google Pixel 2 ile Google Pixel 2 XL cihazları basında geniş yankı uyandırdı.

Google Pixel 2 ile Google Pixel 2 XL cihazını alacaklar bilindiği üzere sınırsız şekilde fotoğraf depolama yapabileceklerdi şimdi aynı durum tüm Pixel modeli telefon sahipleri için duyuruldu. Buna göre Google Pixel modeli telefon sahipleri hayat boyunca sınırsız olarak fotoğraf depolayabilecekler. Peki depolama nasıl yapılacak, Google bunun için çalışma yaptı mı? Kampanya şimdiden itibaren mi geçerli yoksa daha önce telefon alanlarda bu avantajdan yararlanabilecek mi?

Hayat Boyut Fotoğraf Depolama

Google firması tarafından üretilen Pixel modellerinden birisine sahipseniz sizde hayat boyu sınırsız depolama yapabilirsiniz. Bu özelliğin Google Pixel 2 ile Google Pixel 2 XL cihazlarında olduğu bilinmekteydi. Şimdi tüm cihazlara bu özelliğin sunulduğu belirtildi. Buna göre daha önceki yıllarda üretilen Google Pixel modeline sahip bir cihaz aldıysanız sizlerde hayat boyu sınırsız fotoğraf depolama yapabilirsiniz.

Google firması tarafından yapılan açıklama da 2020 yılından itibaren sınırsız olarak fotoğrafların Google veri tabanına kayıt edilebileceği söylendi. Buna göre Google Pixel telefon sahipleri artık çekmiş oldukları fotoğrafları telefonların kendi hafızasına eklemesine gerek kalmayacak çünkü Google firması Pixel modeli telefon sahiplerine özel sınırsız depolama alanı verecek.

Google Fotoğraflarda Sınırsız Depolama

Google firması tarafından üretilen fotoğraflar uygulaması şu anda dünya geneli milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Ancak bilindiği üzere her kullanıcıya özel olarak belirlenmiş depolama alanı sınırı bulunmaktadır. Kullanıcılar bu boyutu geçememektedir. Ancak Google firması hem cihazlarının satışlarının artması hemde müşteri memnuniyetinin artması için Pixel telefon sahiplerine Google Fotoğraflar’da sınnırsız depolama alanı verecek.

Tabi bu çalışma şu anda yok. Yani Google tarafından yapılan açıklamaya göre sınırsız depolama alanının 2020 yılından sonra verileceği belirtildi. Bu şekilde çok fazla fotoğraf çekenlerin depolama alanı konusunda sorun yaşamaması için bundan sonra Pixel modeli cihazları satın alması beklenmektedir.

Yorum yap