Google Play Açılmıyor Ne Yapmalıyım ?

0

Android kullanıcılarının her türlü uygulamayı ve güncellemeyi kolaylıkla bulabildiği Google Play Store genellikle sağlıklı çalışan bir uygulamadır. Kolay kullanımı ve yasal olan her programın aplikasyonunu içinde barındıran kapısı sayesinde aradığımız her şeyi önümüze serer. Ancak bu mükemmel uygulamanın da bazen sorunları olabilir. Google Play açılmıyor diyorsanız sisin için birkaç ipucu toparladık. Aşağıdaki ipuçlarını yaptığınız halde halen daha açılmıyorsa yorum atarak bizlerden yardım isteyebilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlere cevap verilecektir.

Güncelleştirmeleri Silmek

 

güncellemeleri sil

Google Play Store kimi uygulamaların güncellemelerini yükleme konusunda sizden onay alırken kimi programlar için sormadan güncelleme yapar. Kendi kendini güncellemesinde size sorulmadan yapılan bir güncellemedir. Google Android işletim sistemine getirdiği her güncellemede cihazı daha fonksiyonel kullanmayı hedeflemektedir.

Ancak bazen işler böyle olmayabilir. Özellikle Google Play güncellemelerinin bazen takılı kaldığı durumlar olabilir. Nadir olsa da indirme esnasında sistemin bir sorunla karşılaşması mümkündür. Bu da sizin Google Play kullanmanızı engeller. Böyle bir durumda uygulamalar menüsünden Google Play bulunuz önce ön belleği temizlenip sonra da güncellemeleri silinmelidir. Bu sayede telefonu ilk aldığınız zaman ki orijinal sürüme kavuşmuş olursunuz.

İndirme Yöneticisini Kontrol Etmek

indirme yoneticisi

Google Play çalışmıyor ne yapmalıyım  konusunda güncellemeler ile bir çare bulamadıysanız aklınıza gelmesi gereken bir diğer konu da İndirme Yöneticisidir. Telefonunuza ya da tabletinize indirdiğiniz kimi uygulamalar cihazın ayarına müdahale edebilmekteler. Bu durum genelde istenmeyen bir durum olsa da dikkat edilmeden indirilmiş uygulamalar özellikle sık sık böyle sorunlarla karşılaşmamızı sağlıyor.

Bu durumda Ayarlar menüsünden Uygulama Yöneticisi bölümüne gelmeniz. Burada indirdiğiniz ya da hafızada kurulumla gelen bütün programlara ulaşmanız mümkün. Bu programlar arasından İndirme Yöneticisini bulup deaktif edildiyse tekrar aktifleştirilmesini sağlamak yeterli olacaktır. Google Play uygulamasını bu sayede tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.