Google Play Store’da Çok Bilinmeyen 5 Harika Özellik Nedir ?

0

Android işletim sistemi kullanılarak hazırlanan akıllı telefon ve tabletlerde uygulama merkezi olan Google Play Store sadece bu amaç ile değil aynı zamanda bilinmeyen 5 farklı harika özelliği ile de dikkat çekiyor. Sizlere sunacağıız Google Play Store’in 5 harika özelliği ile telefonunuzu ve tabletinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Uygulamaların Beta Sürümünü ilk Siz İndirin, Test Etme Fırsatı Yakalayın.

Google Play Store’un bilinmeyen en önemli özelliği dünyaca ünlü uygulamaların yapım aşamasında test edebilme imkanı sunmasıdır. Uygulamaların beta sürümlerini indirerek ilk test eden kişilerden biri olabilirsiniz. Google Groups sistemine kayıt olarak yeni çıkacak uygulamaların beta sürümlerini ilk test eden şanslı kişiden biri olabilirsiniz.

İlgili Makale : Google Play Store APK

Google Play Store’da İstediğiniz Kitap, Film ve Uygulamaları İstek Listesi ile Takip Edin.

Android işletime sistemine sahip olan tablet veya telefon kullanıcıları Google Play Store’u genellikle uygulama indirmek için kullanmakta. Ancak Google Play Store üzerinde sadece uygulamalar bulunmuyor. Aynı zamanda Google Play Store üzerinden film ve müzik de indirebilir, okuyabilirsiniz.

Google Play Store üzerinden film satın almak veya kitap satın almak istiyorsanız indirimleri takip etmeniz için istek listeleri yer alıyor. Bununla birlikte istek listesi sayesinde Google Play Store’de henüz bulunmayan kitap veya filmlerin yayınlanmasını da isteyebilir, istek listenizden takip edebilirsiniz.

Güvenilir Uygulamalar Bulmak İçin

Google Play Store’da en güvenilir ve güzel uygulamaları keşfetmenin yolu kişiler bölümü sayesinde mümkün. Kişiler bölümünde tanıdığınız veya tanıyor olabileceğiniz kişilerin beğendiği uygulamalar yer almaktadır. Bu bölümü nadir de olsa kullanmak yerine sürekli takip etmek popüler uygulamaları hızlı bir şekilde indirmek için ideal bir özellik.

Ebeveyn Kontrolü ile Çocuk Güvenliği

Android telefon ve tablet kullanan kişiler ve özellikle de çocuklu aileler Google Play Store’un ebeveyn kontrol ayarı ile cihazı ve çocuğunu güvene alabilir. Bu özellikle ile çocuklarınızın hangi uygulamalara erişebileceğini kısıtlayabilir, yönlendirebilirsiniz.

Otomatik Güncellemelere Çözüm Bulmak

Android cihazlarda yüklü olan uygulamaların sayısı arttıkça güncellemelerde bir o kadar artıyor. Bu konuda güncellemeleri yüklemek dışında yapacağınız bir işlem bulunmuyor. Çünkü uygulamaların sağlıklı çalışması için güncellemesinin yapılması gerekiyor. Google Play Store’da güncellemeleri otomatik yapmayı engelleyebilir ve hatta bildirim alma özelliğini de kapatabilirsiniz.

Otomatik güncellemelerin mobil verinizden internet tüketimini yapmasını engellemek de mümkün. Google Play Store’un ayarlar menüsüne giriş yapın ve otomatik güncellemeleri Wifi ile yapın seçeneğini aktif edin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.