Google Uçuşlara Güncelleme! Ucuz Seyahatler Karşımızda

Konuya puan ver!

Google her geçen dönem kendisini bir hayli büyütmeye devam ediyor. Öyle ki artık neredeyse internette dolaştığınız oyun, program ve uygulamaların büyük bir bölümü Google’a aittir. Bilindiği üzere Google Uçuşlar programı aracılığı ile ucuz otelleri ve otellerin fiyatlarını görebilmekteydik. Şimdi Google Uçuşlara güncelleme geldi. Ucuz seyahatler karşımıza çıkacak.

Buna göre Google uçak sektörüne de el atmış durumda. Google Maps ya da uçuşlar üzerinden her hangi bir tatil bölgesi arattığımızda bilindiği üzere artık hep otel isimleri çıkıyor ve harita üzerinde otellerin konumları ile günlük fiyatları belirmektedir. Google bu sektöre yatırım yaptığı için pek çok tatil sitesinin kazancı ciddi anlamda düştü çünkü Google hem otelin konumunu hemde otelin dışarında görüntüsünü detaylı, gerçek Google araçlarından çekim ile göstermektedir. Şimdi program daha da büyütülüyor.

Uçak Seferlerini Görebileceğiz

Google Uçuşlar adından da anlaşılacağı gibi uçak seferleri için üretilmiş bir programdır. Ancak Google her alanda kendisini yavaş yavaş geliştirdiği için sektörlere hızlı adım atmaktan kaçınıyor. Şimdi Google uçuşlar uygulamasına da el attı ve pek çok uçak satan firmaların kazancı düşmeye başlayacak.

Buna göre Google Uçuşlar programına girdiğinizde artık Google sizden tarih ve nereden nereye gideceğinizi isteyecek. Bu bilgileri verdikten sonra Google sizin için seferleri sunacak en uygun seferleri ilk olarak listeleyecek. Üstelik havaalanınızın harita üzerinde nerede olduğunu, havaalanına en yakın otellerin nerede olduğu ve kaç kilometre uzaklıkta olduğu, hangi otelin ne kadar olduğu ve hangi otelin daha uygun imkanlar sunduğu gibi pek çok konuda güncelleme geliyor.

 

Mobile Sunuldu

Google Uçuşlar uygulaması şu anda mobile sunulmuş durumda ancak bilgisayar üzerinden yeni gelen özellikleri kullanamıyoruz. Yakın zamanda Google’in uçuşlar uygulaması için bilgisayarlara da güncelleme yapacağı ve çıkartacağı beklenmektedir.

Google Uçuşlar’ın bu özelliği şu anda pek çok kişi tarafından bilinmiyor ancak çok kısa süre içerisinde milyonlarca kişiye ulaşacağı ve giderek sektör de büyüyeceği tahmin edilmektedir. Google Uçuşlar eğer sektörde giderek büyürse ülkelerde var olan uçak satış firmalar, uygulamaları ve sitelerinin kazançlarında büyük bir azalmanın olacağı bekleniyor.

Yorum yap