Guns Of Boom Oyununu Denediniz Mi? (İnceleme)

Konuya puan ver!

Guns Of Boom oyunu Game Insight tarafından yapılmış olan Android ve iOS cihazlarında oynayabileceğiniz muhteşem FPS oyunlarından bir tanesi. Oyunu oynayarak ve test ettik. Test etmek için indirdiğimiz oyunu bir süre oynar haldeyken bulduk kendimizi ve cidden severek oynadığımız oyunlardan bir tanesi. Eğer sizde vaktinizi geçirecek güzel bir oyun arıyorsanız ve Counter benzeri oyunları seviyorsanız bu oyunu mutlaka denemelisiniz.

Oyun Nasıl Oynanır ve Oyun Kontrolleri

Bu tarz oyunları oynarken en çok problem yaşadığımız durumlardan bir tanesi oyun kontrollerinin zor olması. Hem adamı ilerletip hem nişan alıp hemde vurması sorun yaratabiliyor ancak bu oyunda oyun kontrolleri gerçekten çok kolay.

Yalnızca sol kısımdan adamı hareket ettirip sağ kısımdan nişan alıyorsunuz. Adamın üzerine nişan geldiği zaman otomatik ateş ediyor. Dilerseniz adama yaklaştığınızda ekranı kaydırıp bıçak ile vurma imkanınız da oluyor.

Ekranın sağ üstünde yer alan tuşlar ile de canınızı doldurabilir ya da bomba atabiliyorsunuz.

Ortada yer alan mermi sayısı barına tıklayınca şarjör değiştirebilirsiniz. Sağdaki silah ikonuna tıklayarak da silah değiştirebilirsiniz.

Üstteki barda mavi kısım siz oluyorsunuz ve kırmızı kısım ise rakip oluyor. Daha çok puan toplarsanız oyunu haliyle kazanırsınız.

Oyun Paneli

Oyun paneli de yukarıdaki resimde gördüğünüz gibidir. Sol kısımdaki menüden gerekli yerlere giriş yapabilirsiniz. Sağ kısımdaki ücretsiz sandığı her 5 saatte açarak genelde bomba ve can kazanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra oyundan satın alma işlemleri ile hesabınızı daha hızlı geliştirebilirsiniz. Ya da oyunu daha fazla oynayarak görevleri bitirip biraz daha hızlı oyununuzu geliştirme imkanına sahipsiniz. Sağdaki “Savaş” butonuna tıklayarak oyunun sizler için otomatik bir şekilde savaş bulmasını sağlayabilirsiniz. Oyunda 2 farklı oyun modu ve 6-8 harita bulunuyor. Tabi oyun sürekli gelişmekte olan bir oyun ve yeni gelişiyor diyebiliriz. Bundan dolayı yakın süreçlerde yeni özelliklerin geleceğinden eminiz. Şimdi oyun panelindeki “Cephane” butonundan bahsetmedik çünkü biraz bu kısım detaylı. Cephane kısmına ayrı bir görsel ile bakalım ve oradan anlatalım.

Oyunun cephane menüsünde yukarıdaki gibidir en üst menüden ne almanız gerektiğini seçtikten sonra onun alt kategorileri olan şeyleri seçebilirsiniz. Oyunda silah olarak av tüfeği, tüfek, makineli tüfekler ve tabanca bulunuyor. Biz oyunda normal tüfek olarak “Vampir” tüfeğini kullanıyorduk. Oyundaki silahların ve diğer mühimmatların kendilerine göre farklı özellikleri oluyor. Örnek vermek gerekirse “Vampir” silahı düşmana vurdukça can çalmanızı sağlıyor. Farklı silahlar ise vuruş güçleri farklı olabiliyor yada çivili diye bilinen silah ise vurduktan sonra yavaş yavaş canını götürüyor. Oyun stilinize hangisi en uygunu ise onu seçebilirsiniz.

Silahlarda bu özellikler olduğu gibi pantolonda ve kafalık da aynı durum söz konusu. Kimi pantolon size hız verirken kimisi ise düşman öldürdükten sonra sizin hasar almanızı azaltıyor. Bu tarz özelliklere sahip olan mühimmatları özenle seçin. Bunu yaparken “Sıralamalar” kısmında oyunda birinciliklerde dolaşan kişilerin mühimmatlarını inceleyerek karar verebilirsiniz.

Oyunda Puanlama

Oyun bittikten sonra karşınıza gelecek olan ekran yukarıdaki gibidir. Bu oyundaki skor ve puanlama normal öldürme ve ölme sayıları olarak oluşmuyor. Öldürdüğün kişiyi nasıl öldürdüğünüze göre puan değişiyor ve öldürdüğünüz yada asist aldığınız kişiden puan alıyorsunuz. Asist de ikiye ayrılıyor kritik asist ve normal asist var. Bunlardan aldığınız puanlar farklı oluyor. Ufacık canını bıraktıktan sonra kaçan düşmanı başkası öldürünce oyun sizi unutmuyor size de puan veriyor.

Oyunun Tanıtım Videosu

Sonuç

Oyunu gerçekten tavsiye ediyoruz ve eğer bu tarz oyunları beğenip genellikle kontrollerden dolayı oluşan bir ön yargınız var ise bu ön yargınız için biraz oynadıktan sonra karar verin. Yazıda da belirttiğimiz gibi oyun gerçekten beğendiğimiz oyunlardan bir tanesi ve kendimiz de severek oynuyoruz. Gelişmekte olan bir oyun olduğu için çok fazla popüler olmadan önce belirli yerlere gelin ve sonradan rahat edin derim. Guns Of Boom oyununu indirmek için iOS ve Android linklerini kullanabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yap