Güzellik ve Bakım Fuarı pandeminin izlerini sildi

Yıllardır güzellik sektörünü bir araya getiren Güzellik ve Bakım Fuarı’nın 33’üncüsü bu yıl  9-12 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda gerçekleşti.

  • 14 Eylül 2021
  • Güzellik ve Bakım Fuarı pandeminin izlerini sildi için yorumlar kapalı
  • 423 kez görüntülendi.
Güzellik ve Bakım Fuarı pandeminin izlerini sildi

Yıllardır güzellik sektörünü bir araya getiren Güzellik ve Bakım Fuarı’nın 33’üncüsü bu yıl  9-12 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda gerçekleşti. Pandeminin izlerini silen sonuçlar yakalayarak sektörün yüzünü güldüren fuar birçok renkli görüntüye de ev sahipliği yaptı.

 

En son güzellik trendleri ve gelişmiş teknolojiler ile cihazların sergilendiği Güzellik ve Bakım Fuarı’nda, bu yıl sektörün öncüsü Almanya, Fransa, İrlanda, ABD, İngiltere, Avustralya ve Güney Kore’den birçok marka da yer aldı. Sektörün amiral gemisi konumundaki fuar yerli ve uluslararası cihazları bir araya getirdi. 200’den fazla katılımcı ve 600’den fazla markanın yer aldığı fuara; Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturalya, ABD, Rusya, Latin Amerika ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere 45 ülkeden gelenlerle birlikte toplam 25.741 profesyonel ziyaretçi katıldı.

 

İLKLER BU FUARDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

Amerika’dan en iyi dermokozmetik ürün ödüllü VI Peel ilk defa bu fuarda tanıtıldı. 10 milyondan fazla kişiye ulaşmış bir marka ve kimyasal peeling uygulaması olan VI Peel tek seansta akne ve leke izleri için en kapsamlı soyma ürünü olarak tanıtıldı.

 

Bunun yanı sıra 3 boyutlu atış teknolojisine sahip, sesli yönlendirme sistemi ile kullanıcıyı asiste ederek olabilecek yanlış uygulamaların önüne geçen ve uygulama sonrasında hem kıl kökleri hem de yüzeyde bulunan kılların yok edilmesini sağlayarak işlem sonrasında pürüzsüz bir ten vaat eden hibrit akıllı epilasyon sistemleri de ziyaretçilerle buluştu. Ayrıca, Ar-Ge’si yerli ve yazılımlarının Türkçe olduğu cilt bakım cihazları, lazer epilasyon ve zayıflama cihazları da büyük ilgi gördü.

 

Fuarla eş zamanlı olarak gerçekleşen kategorize edilmiş etkinliklerde ise; doğal maskelerden cildin kalkanlarına, Holistik cilt bakımından ünlülerin güzellik sırları ve oyuncu estetğine, ameliyatsız yüz gençleştirmeden akne tedavilerine, Hyaluronik Asit uygulamarındaki inceliklerden besinlerin cilt kalitesine etkisine, Microblading ile ilgili bilinmeyenlerden bölgesel incelme ve vücut şekillendirmeye, kalıcı makyaj  sırlarından Manual Buccal yüz masajına, saç dökülmesi ve tedavi yöntemlerinden saç renklendirme ve şekillendirmesine kadar birçok konu da sektör duayeni isimler tarafından ziyaretçilerle paylaşıldı.

 

2022 yılının saç, makyaj ve kalıcı oje trendlerinin de görücüye çıktığı Güzellik ve Bakım Fuarı, uygulamalı eğitimler ile eşsiz deneyimler yaşatırken birçok renkli görüntüye de ev sahipliği yaptı. Ayrıca Güzellik ve Bakım Fuarı’nın düzenleyicisi TG Expo Fuarcılık tarafından her konuşmacı ve her katılımcıya plaket ile geçtiğimiz aylarda ülkemizde yaşanan yangınlarda kaybedilen ormanların yenilenmesine yönelik adlarına yapılan TEMA bağış sertifikaları takdim edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı