H1Z1 Profesyonel E-Spor Ligi Kuracak!

Konuya puan ver!

Teknolojinin ve yazılımın gelişmesi ile gerçek hayata çok benzer oyunlar yapılmaya başlandı. Buna göre oyun piyasası o kadar büyüdü ki çok sayıda firma bu işten milyon dolarlar kazanmaya başladı. Oyuncular bir birleri ile kıyasıya rekabet edebilmesi için artık oyun yapımcıları e-spor ligleri kurmaktadır. Özellikle bu alan da League of Legends (LoL) harika çalışmalar yapmakta ve dünnya geneli tüm kurulan takımları ligler haline getirmektedir.

E-Spor bilindiği üzere spor müsabakalarının internet üzerinden yapılan sürümüdür. Bu spor dalı ile hem oyuncular arkadaşlarıyla beraber takımlar kurarak liglere katılmakta buradan mücadeleler sürdürmekte hemde oyun yapımcıları oyunlarına daha fazla kişini gelmesini sağlayarak kazanç oranlarını bir hayli yükseltmektedir. Buna göre e-spor dalında yeni bir girişim daha ortaya çıktı. H1Z1 20 hafta sürecek e-spor ligi kuruyor.

CW Kanalı Üzerinden Yayımlanacak!

H1Z1 tarafından yapılan açıklamaya göre 20 hafta boyunca sürecek profesyonel bir e-spor liginin kurulacağı belirtildi. Bu lig 20 hafta boyunca CW kanalı üzerinden yayımlanacak. Bilindiği üzere H1Z1 oyunun kategorisinde çok sayıda oyunun çıkması ve son günlerde Playerunknown’s Battlegrounds oyununun liderlik koltuğuna oturmasından sonra H1Z1 oyunun markası adeta silindi. Firma yeniden gündeme gelebilmek ve kategoride en çok bilinen oyun olabilmek için H1Z1: King Of The Hill 20 hafta boyunca sürecek e-spor ligi kuruyor.

H1Z1: King Of The Hill oyununun daha öncede e-spor ligi de bulunmaktaydı ancak puan sisteminin getirildiği bir lig ilk defa kurulacak. Yarışma toplam 20 hafta yani 5 ay sürecek. Profesyonel bir şekilde e-spor ligi kurulmuş olacak. Lige katılımlar nasıl olacak, hangi takımlar katılacak, bireysel olarak herkes müsabakalar katılabilmek için katılımlarını yapabilecek mi henüz detaylar bilinmiyor.

Ancak H1Z1: King Of The Hill oyunu yeniden tahtı ele geçirebilmek için çalışmalarını şimdi e-spor dalı üzerinden sürdürmeyi planlıyor. 5 ay boyunca etkinliğin sürmesi sayesinde bu dalda liderliği Playerunknown’s Battlegrounds oyununa kaptıran firma bir nebze daha büyüme oranını artırabilir. H1Z1: King Of The Hill puanlı lig sisteminin kurulması ve e-spor takımlarının açıklanmasında sonra yeni duyurunun yapılması ve maçlarına CW kanalı üzerinden canlı olarak yayımlanması beklenmektedir.

Yorum yap