Haftanın En İyi 5 Android Oyunu #4

Konuya puan ver!

Haftanın en iyi Android oyunları serimizin bu haftaki yayınında da yine keşfedilmeyi bekleyen harika oyunları sizin için derledik. Bilindiği gibi her gün yüzlerce uygulama ve oyun Android Play Store’a yüklenmekte. Bu süreç içerisinde sürekli olarak popüler uygulamaları inceleyen ve bunları edinen kullanıcılar da oldukça değerli olabilecek bazı şeyleri kaçırabilmekte. Bu haftaki yayınımızda yalnızca oyunlara yer vereceğiz ve denemeye değer olarak nitelendirdiğimiz en iyi oyunları kısa video kesitleriyle birlikte aşağıda bulabileceksiniz. Oyunların aşağıdaki listede en iyiden en kötüye ya da en kötüden en iyiye doğru sıralanmadığını hatırlatmakta fayda var, tamamen rastgele bir düzende sıralanmıştır ve ilgilinizi çeken oyunları keşfedebilmeniz için videolarını izleyebilirsiniz.

The Escapists

The Escapists oyunu, özgürlük ve cesaret arayışınız için sizi teste tabi tottacak eşsiz sanal bir hapishane oyunudur. Cezaevindeki hayatın uymanız gereken sıkı kurallarını ve kendi ayaklarınzıın üzerine basmanız gerekmesinin nasıl bir duygu olduğunu hatırlamanızda rol oynabilecek olan bu oyun belki de Android Play Store’da en gözden kaçırılan oyunlardan birisidir. Eşşya çalarken veya plan yaparken sürekli ensenizde olan gardiyanlara dikkat etmeniz gerekir ve gerçekten eğlenceli bir oyundur, mutlaka deneyin.

Super Tank Rumble

Eşyalar ve özel materyaller toplayarak daha güçlü, eşsiz bir Super Tank oluşturun! Kendi Super Tank’ınız ile dünyanın dört bir yanındaki oyunculara karşı savaşın.

AcroSplat

Bu eğlenceli oyun hatırlamayabilirsiniz ancak genel itibarıyla mantık olarak icy tower oyunu gibidir. Tek dokunşlarla sürekli zıplamanızı gerektiren bu oyunu efsane icy tower oyunundan ayıran tek özelliği nereye atlayacağınızı belirleyebiliyor olmanızla birlikte bazı özel boruları kullanarak işinizi kolaylaştırabilmenizdir. Tam bir zaman katili olan bu oyun son zamanların en trend oyunları arasında yer almaktadır ve ayakta durarak sizi izleyen kişileri de düşünerek kısa otobüs yolculukları için belki de edinmek isteyebileceğiniz en harika oyundur.

Shadowmatic

Bu oyun hem zihninize hem de zekanıza çok iyi gelecek! Öncelikle oyunu kısaca anlatmak gerekirse; oyuna başladığınızda karşınıza yalnızca bir soru işaretli kutu çıkyor ve üzerine dokunduğunuzda bir nesne ve gölge ile karşılaşıyorsunuz. Buradaki amacınız nesneyi haraket ettirerek gölgesinden elde edebileceğiniz bir materyal keşfetmenizdir. Yani aslında o soru işaretli kutu bir materyal ve karşılaştığınız nesne de bu materyali yapabileceğiniz bir araç ancak işleri zor yapan elde etmeniz gereken şekli yapana kadar bilemiyor olmanız. Farklı perspektiflerden düşünmenizi gerektiren bu oyun gece yatmadan önce yatağınızda zihninizi dağıtmanız için oynayabileceğiniz hakettiği değeri göremeyen oyunlardan.

Virexian

Açıkça ifade etmek gerekirse listedeki favori oyunum bu ve geçekten de oynarken inanılmaz derecede eğleniyorum. Oyunun mantığı çok basit; sınırsız aksiyon, sürekli hareket! Tam olarak düşündüğünüz gibi olan Virexian oyununda sürekli haraket halindesiniz ve ateş gücünüzü bazı durumlarda sizi stratejik bir konuma itmesi için kullanmak durumunda kalıyorsunuz, hızlı düşünüp karar vermenizi de sağlayan bu oyun mutlaka telefonunuzda bulunmasını isteyeceğiniz oyunlardandır diye düşünmekteyim.

Yorum yap