H&M günümüzün yeni çocuk rol modellerini öne çıkarıyor

Bu baharın başlarında H&M, günümüzün rol modelleri olan çocukları desteklemek için global bir girişim başlattı.

 • 31 Ağustos 2021
 • H&M günümüzün yeni çocuk rol modellerini öne çıkarıyor için yorumlar kapalı
 • 632 kez görüntülendi.
H&M günümüzün yeni çocuk rol modellerini öne çıkarıyor

Bu baharın başlarında H&M, günümüzün rol modelleri olan çocukları desteklemek için global bir girişim başlattı. Bu yeni girişim, sosyal eşitlik, sürdürülebilirlik, eğitim ve daha pek çok konuda ilerleme kaydeden rol modelleri bulmayı ve güçlendirmeyi amaçlıyor. H&M, bu çocukların emeklerine dikkat çekmek, çocukların amaçlarına daha geniş bir kitlenin nasıl katılabileceği konusunda farkındalık yaratmak ve UNICEF'e bir bağış yoluyla ek destek sağlamak istiyor. Çocuklardan bazıları ilk olarak iki Oscar adaylı yönetmen Bryan Buckley tarafından çekilen lansman filminde izlendi ve şimdi geri kalanımızın bu ilham verici çocuklardan bir şeyler öğrenmesinin zamanı geldi, böylece hep birlikte daha iyi bir yarın oluşturabiliriz.

 

H&M, fark yaratanları öne çıkarmaya ve kutlamaya devam ederken, bu çocukların hepimize öğreterek biz yetişkinleri çocuk gibi hissettirmelerine şaşırıyoruz. Bu yaz, bu çocukların hikayelerinden bazılarını dinleyeceksiniz, her biri iyimserliği, işbirlikçi ruhu ve gerçek bir rol modelin özgür düşüncesini somutlaştırıyor. Onlardan örnekler:

 

 • Ryan's Recycling Business'ın kurucusu 11 yaşındaki Ryan, “Gelecek, onları yaşayanlara aittir” diyor.
 • Catarina, 13, iklim aktivisti, sörfçü ve konuşmacı, “Yangında doğan çocuklar yangını söndürmeyi bilir” diyor.
 • Jewel, 5, topluluk lideri, iyimser ve provokatör, “Birbirinizle savaşmayın, birlikte savaşın” diyor.
 • 12 yaşındaki Henrique, farklı yetenekler şampiyonu, “Yetişkinlere daha büyük hayaller kurmayı öğretin” diyor.
 • Stephen, 9, mühendis ve topluluk kahramanı, "Çocuklar ne yapamayacaklarını bilmiyorlar" diyor.

 

Bahar aylarında hayata geçen bu girişimi, H&M Türkiye de Tüm Rol Modellerini Çağırıyoruz! iletişimi ile kendi rol modellerini seçmek için bir çağrı ile başlatmıştı. Yoğun ilgi ile ülkenin pek çok farklı şehrinden girişimci çocukların ilham veren hikayeleri  paylaşıldı. Ve şimdi, gelecek için yeniden umutlu şekilde düşünmemize yardımcı olan Türkiye’nin rol modelleri; Rüzgar ve Ceylin ile sizleri tanıştırmak isteriz. 

 

 • 11 yaşındaki, çevre ve hayvan savunucusu, bilim gönüllüsü Rüzgar’ın 5 ana savunması var;

 

 • Dünyanın durumuna sadece insanlar karar vermemeli.
 • Evrenin başkanı biz değiliz.
 • Çevre için savaşmak insanlık için savaşmaktır. 
 • Bilim doğruluk yolunda ilerlemelidir. 
 • Çevre için en küçük fikir bile yararlı olur.
 • 15 yaşındaki bilim insanı ve çevreci Ceylin, “Herkes değişimin parçası olabilir ve en küçük değişim bile fark yaratabilir.” diyor.

 

H&M, bu çocukların yarattığı etkiyi sergilerken aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki çocuklara bağış yaparak destek olmak istiyor. Daha sürdürülebilir yeni tişört serisinin satış fiyatının 50'si UNICEF'e bağışlanarak çocukların daha iyi bir gelecek için amaçlarına destek olacak. H&M Kids tasarım ekibi tarafından geliştirilen grafik tişörtler, yeni rol modellerimizden ilham alarak onların akıllıca düşüncelerini ifade ediyor ve seslerini daha da güçlendiriyor. Tişört koleksiyonu Türkiye’de 26 Ağustos’tan itibaren hm.com'da online olarak satışa sunuldu.

 

“Çocukların bize öğrettiği dersler, tişört grafiklerine ilham kaynağı oldu, aynı zamanda daha iyi bir gelecek için yapmamız gerekenleri bize zamanında hatırlattılar. Çocukların dünya çapında, yerel topluluklarında ve ötesinde değişimi nasıl yönlendirdiğini öğrenmek çok moral verici ve motive edici oldu. Bu rol model tişörtlerin satışının dünya çapında UNICEF'in önemli çalışmalarını destekleyeceği için de çok mutluyuz.” diyor H&M Çocuk Giyim Tasarım Direktörü.

 

“Dünyanın dört bir yanındaki çocukları ve gençleri desteklemek ve güçlendirmek için yapılan bu bağış için çok minnettarız. Her çocuk eşit haklara sahiptir, her çocuk rol model olabilir. Çocuklar kendi hayatlarında uzmandırlar, cesurdurlar ve hayal kurmaya cüret ederler. Çocukları dinlemenin ve seslerine değer vermenin zamanı geldi.” diyor İsveç UNICEF Direktörü Pernilla Baralt.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı