Home Tuşsuz iPhone’de Uygulamalardan Nasıl Çıkış Yapılacak

Konuya puan ver!

Apple firması 10. senesine özel olarak iPhone 8 ve iPhone X modellerini 12 Eylül 2017 tarihinde kullanıcılarına tanıttı. İki telefon modeli de kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Tabi pek çok teknoloji sitesi telefonları kötülemeye çalıştı ancak pekte işe yaramadı. Peki home tuşsuz iPhone’de uygulamalardan nasıl çıkış yapılacak.

Belki iPhone X modeli için en önemli soru budur. Bilindiği üzere bu cihaz da home tuşu olmayacak. Peki home tuşu olmazsa uygılamalardan nasıl çıkış yapılabilinir ki? Normalde uygulamalardan çıkış yapmak için home tuşuna basarak çıkılıyordu ancak iPhone X modelinde home tuşu yok. Home tuşsuz iPhone’de uygulamalardan nasıl çıkış yapılacak?

Home Tuşsuz Uygulamadan Çıkış Yapmak

iPhone X telefonunun Türkiye satış fiyatı 3 bin 800 TL – 5 bin TL arasında olacağı belirtilmektedir. iPhone X modelinde home tuşu yok. Peki home tuşu yoksa uygulamalardan nasıl çıkış yapılacak?

iPhone X modelinde her hangi bir uygulamaya ya da oyuna girdiğinizde hemen ekranın en altınad bir çizgi olduğunu göreceksiniz. Ancak çizginin olmadığını dahi görseniz burada aslında bir çizginin olduğunu düşünebilirsiniz. Uygulamadan çıkmak istediğinizde ekranın altından parmağınızı tutarak birazcık üste doğru kaydırdığınızda orta tuşa basmış gibi olacaksınız. Bu sayede uygulamalardan kolay bir şekilde çıkış yapabilecek ve diğer uygulamalar arası geçişi de kolayca sağlayabileceksiniz.

Alt bölümden parmağınızı tutup hafiften yukarı doğru kaydırdığınızda uygulamadan direkt olarak çıkış yapmıyorsunuz. Yani orta tuşa iki kez bastığınızda tüm uygulamaların üst üste geldiği ekran geliyor. Bu ekran aracılığı ile istediğiniz uygulamaları telefonunuzdan tamamen kapatabilecek veya diğer uygulamalara geçiş yapabileceksiniz.

Home Tuşuna Veda Edilecek!

iPhone 8 modelinde home tuşu olacak mı olmayacak mı denirken cihazın fotoğrafları paylaşıldı ve home tuşunun halen var olduğu görüldü. Bizce Apple bazı sorunlar ile karşılaştı ve iPhone 8 modelinde ki home tuşunu kaldıramadı. iPhone X modeli ise tamamen farklı olması için home tuşsuz yapıldı.

Ancak ilerleyen yıllarda Apple firmasının yeni modellerinde home tuşu kullanmayacağı tahmin edilmektedir. Bu sayede yakın bir zaman içerisinde tüm home tuşlarına veda edilmiş olunacak. Apple’in da artık home tuşu ile kafası ağrımayacak.

Yorum yap