HONOR MagicBook X15 ile bir saatte yüzde 70 şarj

HONOR’un yeni dizüstü bilgisayarı MagicBook X15, 10 saati aşan batarya ömrünün yanı sıra 30 dakikalık şarjla yarım gün kullanım imkânı sunuyor ve sadece bir saatte yüzde 70 oranında şarj düzeyine ulaşabiliyor.

  • 07 Ekim 2021
  • HONOR MagicBook X15 ile bir saatte yüzde 70 şarj için yorumlar kapalı
  • 482 kez görüntülendi.
HONOR MagicBook X15 ile bir saatte yüzde 70 şarj

HONOR’un yeni dizüstü bilgisayarı MagicBook X15, 10 saati aşan batarya ömrünün yanı sıra 30 dakikalık şarjla yarım gün kullanım imkânı sunuyor ve sadece bir saatte yüzde 70 oranında şarj düzeyine ulaşabiliyor. 

 

İster okul ister ofis olsun, artık gittiğimiz her yerde bilgisayardaki dosyalarımıza ve günlük faaliyetlerimize kısa yoldan ulaşmayı hedefliyoruz. Kullandığımız dizüstü bilgisayarların ise taşınabilirlik açısından hafifliğinin yanı sıra hem batarya kapasitesinin güçlü olması hem de şarj süresinin uzun olması oldukça önemli.

 

Dizüstü bilgisayarlar sahip oldukları donanımla yalnızca gelişmiş işlemlerde değil, günlük kullanımda da yoğun bir güç tüketimine ihtiyaç duyuyor. Bu işlemler donanıma yük bindirirken, kaynakları yoğun bir şekilde kullandığı için daha yüksek güç gereksinimleri getiriyor. Bu cihazların çoğu, sadece birkaç saatlik kullanım sonrasında bataryayı tüketiyor ve işimizin yarım kalmasına sebep oluyor. 

 

Hafifliği ve ergonomisinin yanı sıra hızlı şarj özelliğiyle dikkat çeken HONOR MagicBook X15 modeli ise kullanıcısına büyük avantajlar sağlıyor. Intel® Core i5-10210U işlemcisi ile gelen HONOR MagicBook X15, kompakt yapısının yanı sıra batarya performansıyla aynı anda birden fazla görevi tamamlayabilmenizi ve yüksek performans keyfini her yere kolayca taşıyabilmenizi sağlıyor. MagicBook X15, 8 GB’lik RAM ve sahip olduğu 512 GB SSD depolama alanıyla bu performansı destekliyor. 

 

Bilgisayarın sahip olduğu hızlı şarj özelliği ise bu gibi durumlarda çözüm sunduğu gibi yüksek batarya kapasitesi ile uzun süre kullanım imkanı da sağlıyor. Şarj etmeyi unutsanız bile dışarı çıkmak için hazırlanırken yapacağınız 30 dakikalık şarj ile yarım gün kullanım kullanabiliyorsunuz. Bu da özellikle acil durumlarda kullanıcının bir numaralı yardımcısı oluyor.

 

10 saatten fazla pil ömrü
 

Diğer taraftan batarya kullanımında dikkat edilen en önemli denge pil tüketiminde ve optimizasyonunda karşımıza çıkıyor. Yüksek donanım aynı zamanda güç tüketimi bakımından yüksek tüketim gerektiriyor. Genelde kaliteli donanımın yanı sıra büyük batarya kapasiteleri ya da şarj süresinin uzun gitmesi için daha düşük teknik ve ekran özellikleri ile karşılaşabiliyoruz.
 

HONOR Magicbook X15 modeli ise bu ikilemi ortadan kaldıran özelliklere sahip. 15,6 inç boyutunda Eye Comfort HONOR FullView özellikli 1920×1080 çözünürlüklü LCD ekranı ve yüksek donanımına rağmen 10 saati aşan batarya ömrüyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda hızlı şarj imkanı sayesinde farklı senaryolarda da kullanıcının batarya problemini düşünmesini engelliyor. 30 dakikalık şarjla yarım gün kullanım imkânı sunan cihaz, sadece bir saatte yüzde 70 oranında şarj düzeyine ulaşabiliyor.

 

Uzay Grisi renginde satışa çıkan HONOR MagicBook X15, Vatan Bilgisayar mağazaları ve online satış kanallarında 5999 TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı