Teknoloji ve Haber Sitesi

Hopi Kadrosu Güçleniyor: Ayşe Orbay Kaya, Ticari İş Geliştirme Direktörlüğüne Getirildi

Türkiye’nin ilk mobil sadakat uygulaması Hopi, liderlik vizyonu doğrultusunda kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

  • 15 Mart 2022
  • 59 kez görüntülendi.
Hopi Kadrosu Güçleniyor: Ayşe Orbay Kaya, Ticari İş Geliştirme Direktörlüğüne Getirildi

Türkiye’nin ilk mobil sadakat uygulaması Hopi, liderlik vizyonu doğrultusunda kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Hopi’nin Ticari İş Geliştirme Direktörlüğü’ne Ayşe Orbay Kaya getirildi.

 

Hopi’nin yönetim kadrosuna, alanının tecrübeli isimlerinden Ayşe Orbay Kaya katıldı. Bankacılık ve ödeme sistemleri alanlarında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Ayşe Orbay Kaya, Hopi’ye katılmadan önce Bankalararası Kart Merkezi’nde (BKM) Ürün ve İş Geliştirmeden Sorumlu Müdür olarak görev alıyordu.

 

Teknoloji, ödeme sistemleri ve proje geliştirme alanındaki tecrübesi ve derin sektör bilgisi ile dikkat çeken Ayşe Orbay Kaya, Hopi’nin İş Geliştirme Direktörü olarak Fintekler ve diğer üçüncü taraflarla altyapısal iş birlikleri ve stratejik iş geliştirme süreçlerinin yönetilmesinden sorumlu olacak.

Ayşe Orbay Kaya Kimdir?

 

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ayşe Orbay Kaya, Yüksek Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyeti sonrasında profesyonel iş yaşantısına bankacılık sektöründe adım atan Kaya, 8.5 yıl süren Finansbank kariyerinde Internet Bankacılığı ve Proje Yönetimi departmanlarında görev aldı. Bu dönemde bireysel ve kurumsal internet bankacılığının geliştirilmesi, kartların tek marka altında toplanması, ATM ağının yenilenmesi gibi önemli proje süreçlerinin planlama, strateji ve uygulama süreçlerine liderlik etti.

 

Bu serüveninin ardından, 2008-2012 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de e-ticaret, ödeme sistemleri ve Sanal POS ürünlerinin geliştirilmesi ve kurumlara sunulmasından sorumlu yönetici olarak çalıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı