HTC U11 Life Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Konuya puan ver!

Akıllı telefon konusunda en eski firmalardan bir tanesi olan ve yeni telefonları ile kendisini gündeme taşımaya çalışan HTC firması yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. HTC firması bilindiği üzere bir dönem oldukça zor zamanlar geçirdi. Halen firmanın kalkınma konusunda bazı zorluklar ile baş başa kaldığı belirtilmekte olup firmanın yakın zamanda yeni tanıtacağı iki telefon modeli ile satış rakamlarını düzeltmeye çalıştığı öğrenildi. Buna göre bu cihazlardan bir tanesi HTC U11 Life modelidir.

HTC firması cihazlarını oldukça gizli ürettiği için teknik özelliklerinin sızdırılmaması için çalışma yürütmektedir. Buna göre merakla beklenen HTC U11 Life teknik özellikleri sızdırıldı. Peki HTC U11 Life modelinin RAM bellek hafızası ne kadar, pil gücü nedir, kamera çözünürlüğü ve depolama hafızası detayları nedir?

HTC U11 Life Teknik Özellikleri

HTC U11 Life modelinin teknik özellikleri sonunda internete sızdırıldı. Peki cihazda ne gibi özellikler bulunuyor. Buna göre telefonda 3 GB’lik RAM bellek bulunmaktadır. Android telefonlarda RAM bellek hafızası oldukça önemlidir. Öyle ki android telefonlarda 2 GB RAM’ın altı çok fazla tavsiye edilmemektedir. Yani 3 GB RAM kullanıcıların işlemlerini rahat yapabilmesi için yeterlidir.

HTC U11 life modelinin 32 GB’lik depolama hafızasının olacağı belirtilirken bu hafızanın microSD kart aracılığı ile daha da artırılabileceği söylenmektedir. Yani depolama alanı konusunda da kullanıcılar zorlanmayacaktır.

Telefonun ön kamerası ve arka kamerası 16 MP çözünürlüğünde yani ister öz çekim ister normal çekim yapmak için kaliteli fotoğraf ve video çekebileceksiniz. Telefonun 2.600 mah batarya gücüne sahip olduğu öğrenildi. Pil konusu kullanıcılar tarafından en çok dikkat edilen konulardan bir tanesidir. HTC firması u11 life modelinde pile de dikkat ederek 2.600 mah gücünde üretim yapmıştır. Bu batarya gücü de kullanıcılar için yeterli seviyede olacaktır.

Yine telefonda Android 8.0 Oreo işletim sisteminin olacağı belirtiliyor. Peki telefonun satış fiyatı ne kadar? Buna göre fiyatı konusunda kesin bilgiler yok ancak Almanya’da cihazın 400 dolar gibi uygun bir rakama satılacağı belirtiliyor. Tabi bu rakam ülkemize geldiği düşünülürse vergilerden dolayı katlanacaktır. Ancak özelliklerine göre cihazın gayet iyi olduğu görülüyor.

Yorum yap