Huawei P9 Lite Teknik Özellikleri ve Detayları

Konuya puan ver!

Türkiye pazarı olmak üzere dünyanın pek çok pazarında büyük bir satış hacmi yakalayan ve her geçen gün ürettiği ürünler ile gündeme oturmakta olan Huawei’nin en dikkat çekici akıllı telefon modellerinden bir tanesi Huawei P9 Lite’dir. Bu makalemizde Hauwei P9 lite teknik özellikleri ve detayları konusunda bilgi vereceğiz.

Huawei P9’un mini sürümü olan Lite modeli bugün Macaristan’da görüldü. Macaristan’da Huawei P9 Lite modelinin görülmesi ile cihazın ekran boyutu, kamera, pil vb. gibi teknik özelliklerinin de bir bölümü öğrenilmiş oldu. Huawei P9 Lite modeli bazılarına göre daha büyük bazılarına göre ise daha küçük ekran ile piyasaya çıkması beklenirken Macaristan’da bugün 5 inç olarak karşımıza çıktı.

Huawei P9 Lite Teknik Özellikleri

Andro Haber ekibi olarak bugün Macaristan’da karşımıza çıkan Huawei P9 Lite telefon modelini sizler için inceledik ve açığa çıkmış olan teknik özelliklerini derledik. Buna göre Hauwei P9 modelinin mini sürümü olan Huawei P9 Lite modeli 5 inç ekran boyutu ile piyasaya çıkıyor.

Huawei P9 Lite modelinin işletim sistemi Android 7.0 Nougat işletim sistemi sistemi ile piyasaya çıkacak. Buna göre yeni çıkan telefonlar genel olarak Android 7.1.1 işletim sistemi ile geliyor ancak Huawei firması P9 Lite modelinin 7.0 işletim sistemi ile piyasaya çıkartmış.

İşlemci olarak ise firmanın MediaTek MT8737T markasına ait bir çipset kullandığı görüldü. Tabi genel olarak telefon firmaları MediaTek MT8737T çipseti kullanmaktan kaçınıyor ancak Huawei P9 Lite modeli için bu markayı kullanmaktan çekinmemiş. Bataryasına baktığımızda ise cihazın 3.020 mah batarya gücü ile piyasaya çıktığı görülmektedir. Bataryası aşırı güçlü değil ancak normal kullanımlar için gayet yeterli bir seviyede denilebilir.

Huawei P9 Lite modelinin kameralarına bakıldığında arka kasasında ki kamera çözünürlüğünün 13 MP olduğu görülmektedir. Yani her hangi bir gelişim yok ancak ön kamera diğer modellerine göre daha az çözünürlüklü yapılmış ve cihazın ön kamerası 5 MP çözünürlüğünde çift sim kart destekli olarak üretilen bu modelin satış fiyatı şu anda 190 Euro civarındadır. Tek sim kart destekli modelleri ise önümüzdeki aylarda üretilecektir.

Teknik Detayları

İşletim Sistemi: Android 7.0 Nougat
İşlemci MediaTek MT8737T
Arka Kamera 13 MP
Ön Kamera 5 MP
Ekran 5 inç

Yorum yap