Huobi, Spot İşlem Hizmetlerini Cebelitarık’a Taşıyarak Global Büyüme Hedefleri İçin Önemli Bir Adım Daha Attı

Huobi, Spot İşlem Hizmetlerini Cebelitarık’a Taşıyarak Global Büyüme Hedefleri İçin Önemli Bir Adım Daha Attı  Huobi Group, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) aldığı onay ile Huobi Global’in spot işlem faaliyetlerini, şirketin iştiraki olan ve Cebelitarık mevzuatına tabi Huobi Technology (Gibraltar) Co.

  • 09 Kasım 2021
  • Huobi, Spot İşlem Hizmetlerini Cebelitarık’a Taşıyarak Global Büyüme Hedefleri İçin Önemli Bir Adım Daha Attı için yorumlar kapalı
  • 397 kez görüntülendi.
Huobi, Spot İşlem Hizmetlerini Cebelitarık’a Taşıyarak Global Büyüme Hedefleri İçin Önemli Bir Adım Daha Attı

Huobi, Spot İşlem Hizmetlerini Cebelitarık’a Taşıyarak Global Büyüme Hedefleri İçin Önemli Bir Adım Daha Attı

 Huobi Group, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) aldığı onay ile Huobi Global’in spot işlem faaliyetlerini, şirketin iştiraki olan ve Cebelitarık mevzuatına tabi Huobi Technology (Gibraltar) Co. Ltd’ye taşıyacağını açıkladı. Huobi Group böylece daha önce GFSC’den dağıtık defter teknolojisi (DLT) lisansı alan Huobi Gibraltar aracılığıyla spot işlem hizmeti sunabilecek. DLT lisansı, GFSC onaylı eylemler kapsamında, DLT kullanarak başkalarına ait değerlerin saklanmasına veya aktarılmasına olanak sağlıyor.

 Şimdiye dek, Huobi Gibraltar sadece kurumsal ve yüksek hacimli işlem yapan bireysel kullanıcılar için dijital varlık alım-satım platformu ve OTC (doğrudan iki taraf arasında gerçekleşen işlemler) hizmetleri sunarken; atılan yeni adım ile bireysel kullanıcılar da bu hizmetlerden faydalanabilecek. 

 Konuyla ilgili açıklama yapan Huobi Group kurucu ortağı Du Jun, “Bu adım, Huobi’nin büyüme hedefleri için önemli bir dönüm noktası. Kripto para sektöründe mevzuata uyumluluk yaygınlaşırken, bizim de bu eğilime ayak uydurmamız gerek” sözlerine yer verdi ve şöyle devam etti: “Oldukça deneyimli, sofistike ve global olarak kabul gören bir finansal hizmet merkezi olan Cebelitarık, ihtiyaçlarımız için doğru cevap.” 

 Cebelitarık, 2018 yılında hedef odaklı bir dağıtık defter teknolojisi (DLT) için düzenleyici çerçeve oluşturan ilk bölge. Dokuz ana maddeden oluşan bu çerçeve, mevzuat ve yenilik arasında bir denge kurarak kripto para sektörüne esnek bir yaklaşım sağlamak için tasarlanmıştı. Huobi Gibraltar'ın DLT lisansı, bu yasal çerçeve ile sağlanan ilk lisanslardan da biriydi.

 Huobi, 2017 yılından beri mevzuat uyumu için çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne dek Huobi Group tarafından elde edilen lisanslar:

  • Cebelitarık’ta DLT lisansı, kredi lisansı ve bağış tescili
  • Japonya’da 007 kripto para borsa lisansı 
  • Hong Kong’ta 4. Tür (menkul kıymet danışmanlığı), 9. Tür (varlık yönetimi), Tröst ve TCSP lisansları
  • Nevada, Amerika Birleşik Devletleri’nde tröst şirketi lisansı

 Huobi ilerleyen süreçte de küresel yayılım stratejisinin hizmet verdiği ülkelerdeki yasa ve mevzuatlar ile uyum içinde olması için gerekli tüm adımları atacaktır. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı