Teknoloji ve Haber Sitesi

Hüseyin Baş: Bu Vatan Bizimdir Bizim Kalacaktır

Malazgirt’ten Büyük Taarruz’a, tarihimizin zaferler ayındayız.

  • 30 Ağustos 2021
  • 197 kez görüntülendi.
Hüseyin Baş: Bu Vatan Bizimdir Bizim Kalacaktır

Malazgirt’ten Büyük Taarruz’a, tarihimizin zaferler ayındayız.

1071’de Anadolu’ya Türk’ün mührünü vuran Alparslan’dan 8.5 asır sonra bu milletin bir büyük kahramanı daha ortaya çıktı.

O kahraman Mustafa Kemal Atatürk’tü.

Mustafa Kemal, Müslüman Türk’ü bu topraklardan çıkarıp atmak isteyenlerin asırlık planlarını bozdu ve “Bu vatan bizimdir, bizim kalacaktır” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümündeyiz.

Ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş bu büyük zaferi şu şekilde tarif etmişti; “26 Ağustos'ta Başkumandan Mustafa Kemal riyasetinde şahlanan milli irade; 9 Eylül'de Haçlı ordularını İzmir'de denize döktü. Bu büyük mücadele iki ordu arasında gerçekleşmiş olsa da gerçekte iki medeniyetin çarpışmasıdır. Tevhid medeniyetiyle teslis medeniyetinin mücadelesidir.”

Evet… 30 Ağustos tevhid medeniyetinin teslis medeniyetine karşı büyük bir galibiyetidir, zaferidir.

Bu vesile ile başta tevhid ordusunun başkumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz.

Bu aziz vatan onların azim ve kararlılığı üzerinde yükselmektedir.

Bizlere bu aziz vatanı bırakan cümle geçmişlerimizin ruhları şad olsun.

Bundan 1 asır önce verilen mücadele sonucu kazanılan bağımsızlığın kıymetini bugün bir kez daha coğrafyamızdan acı örneklerle görmekteyiz.

Dün Irak, Suriye ve Libya bugün de yine yeniden Afganistan örnekleri ortadadır.

Demokrasi getireceğiz bahanesiyle ülkelerini işgal edip yıllarca sömürge olarak kullanan ve kullanmaya devam eden ABD’nin uçaklarına sığınmak için akın edenleri üzüntü içinde izledik.

Adeta celladına aşık olma durumu, Stockholm sendromu, Stalin’in tavuğu örnekleriyle açıklayabileceğimiz türden acıklı bir manzaraya tüm dünya şahitlik etti.

Vatan topraklarını bırakıp kaçma yarışını gördükçe “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk edilemez.” diyen büyük komutanı ve O’nun komutasında şehadete koşan askerlerinin kıymeti bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Bu vesile ile vatanı canından aziz bilip şehadete koşan ecdadımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.

Ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın dediği gibi; ‘bu vatan bizimdir bizim kalacaktır.’

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ