Teknoloji ve Haber Sitesi

İclal Aydın İzmirli okurlarıyla D&R’da bir araya geldi

Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R; oyuncu, yazar, gazeteci ve sunucu İclal Aydın’ı İzmir Hilltown’daki mağazasında konuk etti.

  • 08 Eylül 2021
  • 204 kez görüntülendi.
İclal Aydın İzmirli okurlarıyla D&R’da bir araya geldi

Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R; oyuncu, yazar, gazeteci ve sunucu İclal Aydın’ı İzmir Hilltown’daki mağazasında konuk etti. Söylenmemiş Sözler isimli kitabı ile büyük beğeni toplayan Aydın’ı İzmirli okurlarla buluşturan etkinlik, 5 Eylül Pazar günü gerçekleşti. Kitapseverler, keyifli geçen etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

 

Kültür, sanat ve eğlence dünyası D&R, İzmir’de keyifli bir edebiyat buluşmasına ev sahipliği yaptı. Son romanı Söylenmemiş Sözler ile yankı uyandıran İclal Aydın, 5 Eylül Pazar günü D&R İzmir Hilltown’da gerçekleşen imza gününde D&R’ın konuğu oldu. Sevenlerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Aydın, bol bol imza dağıttı ve okurlarıyla sohbet etti.

 

Kitap hakkında

 

İclal Aydın’ın merakla beklenen son romanı Söylenmemiş Sözler, raflarda yerini aldı. Daha önce okur tarafından çok sevilen Üç Kız Kardeş ve Kalbimin Can Mayası isimli eserler birbirini takip eden iki roman iken, Söylenmemiş Sözler bağımsız hikâyesi ve yeni kahramanları ile İclal Aydın okurlarına Ege’nin bir başka kasabasından yepyeni bir kapı açıyor. Bir zamanların ünlü gazetecisi Oktay Onur Yortan’ın ülkenin ve hayatın her yanını saran değer yitimine, bu kayıplar üzerinde kurulan yeni düzene tahammülü kalmamıştır artık. Bir gece onu İstanbul’a ve gazetesine bağlayan son pamuk ipliği de kopar. Her gece gittiği restoranda yaşadığı bir ruhsal patlamanın ardından bir daha dönmemek üzere İstanbul’u terk eder ve Urla’ya yerleşir. Tüm yanlışlarını, pişmanlıklarını, saf çocukluk anılarını ve kayıp aşkını düşünmek için önünde uzun bir zaman vardır artık. “Her şey bitti” diye uyandığı bir sabah, “Aslında şimdi başlıyor” diyen o 100 yıllık fısıltı haklı mı çıkacaktı gerçekten? İnsanın yaşayamadığı ve bu yüzden eskitemediği bir aşk sahiden eski bir aşk mıdır? Yoksa bazı aşklar kendi yıkıntısından yükselip, eski acısından güçlenerek yeniden doğabilir mi? İki yorgun, kırık âşık Filiz ve Oktay, iki genç yeni yolcu Zeynep ve Kerem’le bu soruların yanıtlarını ararken kendilerini Urla’nın masalsı sokaklarında geçen olağanüstü bir başka hayat hikâyesinin ortasında buluyorlar. Söylenmemiş Sözler, geçmişe rağmen yeniden başlamanın gücüne inandıran, yaz sevinci gibi ilham verici ve umutlandıran bir roman.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ