iCloud Şifremi Unuttum – iCloud Şifresi Nasıl Değiştiririm ?

iPhone Şifremi unuttum ve diğer konuların hepsi aslında aynı hesap ile ilgilidir. Yani bir tanesinin şifresini aldıktan sonra tüm hesap şifrelerinizi almış olursunuz. Ancak biz olayı iCloud üzerinden anlattık. Adımları uygulayarak şifrenizi alabilirsiniz.


iPhone kullanıcıları sık sık iCloud şifresi ile ilgili sorun yaşıyorlar ve iCloud şifresi aslında telefonumuzun Apple kimliğidir ve bu şifre ile tüm girişlerimizi sağlarız. iCloud şifremi unuttum demek itunes şifremi unuttum demek ile aynı şeydir yani hepsi aynı hesaptan yönetilirler. Bu şifreyi aldıktan sonra geri kalan tüm Apple hesaplarınızın şifresini almış olursunuz. Aşağıdaki işlemleri yaparak iCloud şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

iCloud Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

1- Öncelikle Ayarlar kısmından iCloud ‘u buluyoruz ve tıklıyoruz.

icloud-şifremi-unuttum

2- iCloud girdikten sonra çıkış yapmanız gerekiyor.

iphone-şifremi-unuttum

3-Çıkış yaptıktan sonra zaten Şifremi Unuttum kısmını göreceksiniz ona tıklıyoruz.

apple-şifremi-unuttum

4-Sonra şu çıkış yapmadan önce yazan E-Posta adresi vardı ya onu yazıyoruz. Bu E-Posta adresimize şifre gelecektir. Eğer e-posta adresinizi bilmiyorsanız gizli soru ile şifrenizi alabilirsiniz. Ancak ikiside olmuyorsa Apple yeni hesap açamanız gerekiyor. Apple Kimlik Alma yazısını görürsünüz zaten. Eğer yapamazsanız ileride onunda anlatımı yapılacak bu konudan bildiririm.

şifremi-unuttum

5- İleri seçeneğini tıkladıktan sonra gerekli adımları yapınca e-posta adresinize sıfırlama işlemi için bilgiler gelecektir.

icloud-şifremi-unuttum-1

Bir Cevap Yazın

3 Yorum Yapıldı