İkonik Visa markası “Visa’yla Tanış” Sloganıyla Yenileniyor

Dünyanın en değerli markalarından Visa, yeni bir marka dönüşüm süreci başlattı.

  • 08 Eylül 2021
  • İkonik Visa markası “Visa’yla Tanış” Sloganıyla Yenileniyor için yorumlar kapalı
  • 696 kez görüntülendi.
İkonik Visa markası “Visa’yla Tanış” Sloganıyla Yenileniyor

Dünyanın en değerli markalarından Visa, yeni bir marka dönüşüm süreci başlattı. Visa'nın yıllara yayılacak ve ‘değişimi’ simgeleyen marka evrimi, güvenilir küresel ağının gücünü vurgularken, her yerde ve herkese sunduğu erişim ve fırsatların da altını çiziyor.

 

 

Visa, ikonik logosunun yenilenmiş halini ve kapsamlı bir marka dönüşümünü içeren “Visa’yla Tanış” kampanyasını Türkiye’de ve tüm dünyada duyurdu. Önümüzdeki dönemde devam edecek olan dönüşümün ilk fazı niteliğindeki bu kampanya, Visa’nın geniş ağının sunduğu imkanları ve küresel ekonomide kapsayıcılığı mümkün kılma taahhüdünü vurguluyor.

60 yılı aşkın bir süre önce Visa’nın kurulduğu zamanlarda, dünya üzerinde çok az kişi nakit para ve çeklerin ötesinde bir dünya hayal edebiliyordu. Visa'nın dijital olarak daha güvenli, güvenilir ve kullanışlı bir para birimi sunmaya yönelik kuruluş vizyonu o dönemde basit bir soruyla başladı: “Ya para tamamen elektronik hale gelirse?” Bugün gelinen noktada Visa, herkes için her yerde ulaşılabilir olan güvenli küresel ağı aracılığıyla erişim sağlayarak dijital ticaretin geleceğini öngörmeye devam ediyor.
 
Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel kampanyanın çıkış noktasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Herkes Visa’nın ne olduğunu bildiğini düşünür. Tüketiciler ve işyerleri bu dört harfin gücüne güvenirler; cüzdanlarını açtıklarında, ödeme yaptıklarında, bir dükkana girdiklerinde ya da online alışverişte onunla karşılaşırlar. Halbuki birçoğumuz markanın arkasında global ölçekte sayısız insan, iş ortakları ve ürünlerden oluşan dinamik bir ağın bulunduğunun farkında değiliz. Bu nedenle, Visa olarak bu marka dönüşümüyle, salt bir kart şirketi olmanın çok ötesinde, küresel ölçekte ticareti mümkün kılan ve geliştiren güvenilir bir ağ olduğumuzu herkese anlatabilmeyi amaçlıyoruz.”
 
Visa Güneydoğu Avrupa Pazarlama Başkanı Birim Gönülşen, “Visa markası hepimizin hayatında yer eden ikonik bir marka. Sahip olduğu geniş ağla insanları birbirine bağlayan, hayatımızı kolaylaştıran, hayalini kurduğumuz olasılıklar hakkında tüm dünyanın kapılarını açarak ilham veren, her an her yerde yanımızda olan bir şirket. Bu yenilenme kampanyasıyla, ‘Visa’yla Tanış’ diyerek markanın sunduğu tüm değerleri anımsatmak istiyoruz. Dünyanın önde gelen yaratıcı yeteneklerinin hazırladığı ve Türkiye’de de yayına giren filmimiz Visa’nın bu yönünü başarıyla yansıtıyor. Marka dönüşümümüz zamana yayılarak devam edecek,” dedi.  

 
Dünyanın dört bir yanından renkli ve yerel görüntülerle kampanya filmi

 

“Visa’yla Tanış” kampanya filmi Visa’nın iş ağının gücünü gözler önüne seriyor. Visa'nın küresel kreatif ajansı Wieden+Kennedy tarafından tasarlanan yeni kampanyada; Malik Hassan Sayeed'in yönettiği bir kısa film yer alıyor. Bu tanıtım filmini tamamlayan bir dizi daha kısa dijital film ve fotoğraf, dünyanın dört bir yanında, farklı coğrafyalarda yaşayan gerçek insanlara erişim sağlamak ve ticareti ileriye taşımak adına çalışan Visa ağının genişliğini gözler önüne seriyor. Sayeed de dahil olmak üzere birçok yaratıcı yeteneğin yer aldığı marka hikayesinde fotoğrafçı Camilla Falquez; Arjantinli yönetmen ekibi Pantera & Co. – Brian Kazez, Pato Martinez ve Francisco Canton birlikte çalıştı.  

 
Kampanyanın ana temaları ödeme alma konusunda esneklik, yerel iş yerlerinin global satıcılarla bağlanması, kripto paranın satın alma alanını genişletecek bir gelecek üzerinde çalışılması ve hobi veya ek iş olarak görülen alanların küresel markalara dönüşmesine yardımcı olunması şeklinde beliriyor.
 
Yeni logo dinamik görsel marka kimliğini ifade ediyor
Yeni Visa marka kimliği ‘değişimi’ simgeliyor. Visa uzun zamandır güven, güvenlik, kabul ve kapsayıcılık kavramlarını temsil ediyor. Bu temel değerler, herkesin küresel ekonomiye katılması için erişim sağlama hedefine ek olarak, önde gelen küresel marka tasarım firması Mucho ile ortaklaşa inşa edilen modernize edilmiş, dinamik bir görsel marka kimliği ile ifade edilmekte. “Visa’yla Tanış” kampanyası, dijital etki için yenilenmiş renkler, optimum dijital deneyimler için oluşturulmuş özel bir yazı tipi ve şirketin varoluş amacını ifade etmek adına tasarlanmış güncellenmiş bir logoyu da kapsıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı