İnci GS Yuasa Ortaklığının Yedi Yılına Teknolojik Atılımlar Damga Vurdu

İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa'nın 2015'te başlayan stratejik iş birliği, İnci GS Yuasa'ya yedi yıl gibi kısa bir sürede akü sektöründe teknoloji liderliğini getirdi.

  • 06 Ekim 2022
  • İnci GS Yuasa Ortaklığının Yedi Yılına Teknolojik Atılımlar Damga Vurdu için yorumlar kapalı
  • 240 kez görüntülendi.
İnci GS Yuasa Ortaklığının Yedi Yılına Teknolojik Atılımlar Damga Vurdu

İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa'nın 2015'te başlayan stratejik iş birliği, İnci GS Yuasa'ya yedi yıl gibi kısa bir sürede akü sektöründe teknoloji liderliğini getirdi. Son 10 yılda en önemli Türkiye-Japonya sanayi iş birliklerinden biri olan İnci GS Yuasa, yedi yıl içinde hem sektörde hem de Türkiye'de katma değerini artırdı. 

 

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Tsuyoshi Kameda ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cihan Elbirlik; İnci GS Yuasa'nın bir akü şirketinden teknoloji şirketine dönüşümünün gurur verici olduğunu ifade etti. Sektörün iki deneyimli ismi, bu başarının arkasında, gerçekleşen AR-GE ve inovasyon yatırımlarının önemli payı olduğunu belirtti.

 

Türkiye’de otomotiv tedarik sanayinin köklü firması İnci Holding ile dünya akü devi Japon GS Yuasa’nın iştiraki İnci GS Yuasa, bu sene ortaklığının yedinci yılını kutluyor. İnci GS Yuasa Yönetim Kurulu Başkanı Tsuyoshi Kameda ve İnci GS Yuasa Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cihan Elbirlik yaptıkları ortak açıklamada, 2015’ten bu yana gerçekleştirilen AR-GE ve inovasyon çalışmalarının İnci GS Yuasa’yı akü sektörünün teknoloji lideri konumuna ulaştırdığını belirtti. Her geçen gün artan AR-GE yatırımları, son teknolojili ürün inovasyonları, tüketicilerin akü taleplerine yönelik dijital platformu Akümgelsin ve bayilerine özel dijital iletişim platformu Weeport gibi çalışmaların, şirketin son yedi yılına damga vurduğu aktarıldı. 

 

“Teknoloji konusundaki ortak tutkumuz, başarılarımızın anahtarı” 

Ortaklığın başından bu yana gerçekleştirdikleri akü ihracatını yüzde 80 oranında arttırarak büyüdüklerinin ve 25.000 megawatt saatlik enerji depolayan akü çözümleri üreterek hem yurt içinde hem de yurt dışında milyonlarca aracın kalbinde yer aldıklarının altını çizen İnci GS Yuasa Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cihan Elbirlik, “Japon devi GS Yuasa ile yarattığımız sinerji ve teknoloji konusundaki ortak tutkumuz, ilk günden bu yana başarılarımızın anahtarı oldu. Geldiğimiz noktada, bir akü şirketinden teknoloji şirketine dönüştüğümüzü görmekten gurur duyuyoruz. Yedi yıl boyunca cirosal bazda 6 kat büyürken birçok ilke imza attık. Bunlar arasında kendi tasarladığımız ve sektörümüze kazandırdığımız yeni nesil Start/Stop araçlara özel, üstün performanslı EFB MAX TİGRİS ile yenilenen AGM LEO serilerimizin üretilmesi, en son teknolojik özelliklerle yenilediğimiz ağır vasıta ürün ailemizi tüketicilerimizle buluşturmamız bulunuyor. Yanı sıra tüketicilerin akü ihtiyacını anında ve yerinde giderecek bir start-up anlayışıyla hayata geçirdiğimiz, sektörde muadili bulunmayan Akümgelsin hizmetimizle tüketicilerin beklentisinin ötesinde nokta atışı çalışmalar gerçekleştirdik. Bayilerimizle hızlı iletişimimizi güçlendiren dijital platformumuz Weeport ile dijital dünyada bir açılım yaptık. Üçüncü fabrikamızı ve kendi mühendis ekibimizin tasarlayarak ürettiği hatları devreye almamız ise bizi üretim anlamında farklı bir boyuta taşıdı.” diye belirtti.

 

“İnci GS Yuasa’nın sektöründe teknoloji lideri olması tesadüf değil” 

Stratejik ortaklığın, Türk-Japon iş birliğinin en başarılı örneklerinden biri olduğunu ve hız kesmeden süren inovatif çalışmaların İnci GS Yuasa’yı hedeflerinin de ötesine taşıdığını ifade eden İnci GS Yuasa Yönetim Kurulu Başkanı Tsuyoshi Kameda ise teknoloji alanındaki atılımların pazarın geleceğine yön verdiğini belirtti. Kameda, “Ortaklığımızdan doğan şirketimizin Türkiye’de akü sektöründe teknoloji lideri olmasının arkasında çok güçlü çalışmalar bulunuyor. GS Yuasa, deniz altından uzay üstlerine kadar geniş bir alana sunduğu enerji çözümleriyle öne çıkıyor. Bu bilgi birikiminin üzerine ekleyerek İnci GS Yuasa’da gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ise bizleri hem heyecanlandırıyor hem de gururlanmamızı sağlıyor. GS Yuasa’nın asırlık tecrübesi, Türkiye’nin güçlü lokasyonu, büyüme odaklı ve yeniliklere açık yaklaşımı ile birleştiğinde çok büyük bir potansiyel oluşturuyor. Gelecek dönemde teknoloji gücümüzü ve liderliğimizi daha fazla artıracağımıza inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı