İnci Holding, İnci Radar açık inovasyon programı ile girişimcileri ekosistemle bir araya getiriyor

Ülkemizin köklü firmalarından İnci Holding, teknoloji firmaları ile İnci Holding ve ağındaki tüm profesyonelleri bir araya getiren İnci Radar açık inovasyon programını başlattı.

  • 09 Aralık 2022
  • İnci Holding, İnci Radar açık inovasyon programı ile girişimcileri ekosistemle bir araya getiriyor için yorumlar kapalı
  • 193 kez görüntülendi.
İnci Holding, İnci Radar açık inovasyon programı ile girişimcileri ekosistemle bir araya getiriyor

Ülkemizin köklü firmalarından İnci Holding, teknoloji firmaları ile İnci Holding ve ağındaki tüm profesyonelleri bir araya getiren İnci Radar açık inovasyon programını başlattı. Program, Holding grup şirketlerinin ve paydaşlarının, ihtiyaç ve beklentilerine yönelik girişimcilerle iş birliği içinde çalışabileceği ortak bir kültür oluşturarak, inovasyon konusunda stratejik iş birliklerine imkan sunuyor. 

 

Vizyonu doğrultusunda inovasyonu kurum kültürünün bir parçası haline getiren İnci Holding, yeni açık inovasyon programı İnci Radar ile girişimcileri, İnci Holding ve ağındaki tüm profesyonellerle bir araya getiriyor. Program, başvuruda bulunan ekiplere verdiği desteklerle, firmaların geliştirdiği teknolojiye, büyüme odaklı değer katmayı amaçlıyor. Programla ilgili tüm detaylara, inciradar web sitesi üzerinden erişim sağlanabiliyor.

 

İnci Radar, ağ oluşturma, mentorluk-danışmanlık ve doğrudan yatırım fırsatı olmak üzere oluşturduğu 3 modüllü kapsayıcı yapısı ile mobilite, enerji, endüstri 4.0, lojistik alanlarında endüstriye çözüm sunacak teknoloji şirketlerinin büyümelerine destek veriyor. Programa dahil olan girişimler, İnci Holding ve ağında yer alan sanayi kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları, yatırımcılar ve mentorlar gibi tüm paydaşlara ulaşma fırsatı yakalarken programa seçilen girişimlere ayrıca eşleştirme ve büyüme odaklı danışmanlık desteği de sunuluyor. Teknoloji firmasının geliştirdiği çözüm önerisi, İnci Holding Grup şirketlerinin ve tedarikçilerinin iş problemlerine yönelik ise Pazar Uyumu Testi de yapılabiliyor. İnci Radar Programına seçilen girişimler, İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi şirketiyle doğrudan görüşme ve kendini tanıtma imkanı da yakalıyor. 

 

İnci Holding CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Şafak Ozan  şunları dile getirdi: “Geleceğin iş alanlarında, uluslararası yatırımlarla, şirket değerini katlayarak, yeni nesillere aktarıyoruz” vizyonumuzla Ege Bölgesi’nde önemli bir oyuncu olarak, bu alanda güçlü bir varlık ortaya koyuyoruz. İnovasyon için iş birliğinin önemine inanan grubumuz, ‘İnci Radar’ ile çok değerli bir açık inovasyon ekosistemi oluşturuyor. İnci Radar hem mevcut sektör sorunlarına çözüm üreten bir yenilik merkezi hem de ‘çözüm üreten’ ile ‘çözüm arayanı’ buluşturan bir köprü görevi görecek. Mobilite-otomotiv, enerji depolama, endüstri 4.0, tedarik zinciri-lojistik alanlarında faaliyet gösteren girişimlere tüm kaynaklarımızı açarak, onları güç birliğine davet ediyoruz!”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı