Instagram Aylık Kullanıcı Sayısı Duyuruldu!

Konuya puan ver!

Son zamanların en hızlı büyüme gösteren sosyal medya uygulaması şüphesiz ki Instagram’dır. Instagram için yapılan tüm güncellemeler şu anda uygulamanın büyümesi için büyük önem arz etmekte ve kullanıcıların beğenebileceği güncellemeler sunulmaktadır. Kullanıcı kitlesi giderek büyüyen Instagram aylık kullanıcı sayısı duyuruldu. Buna göre yeni yayımlanan rapor ile Instagram’ı kaç kişi kullanıyor?Instagram kullanıcı sayısı kaçtır? Sorularının da yanıtları verilmiş oldu.

Instagram cephesinden yapılan açıklama da aylık kullanıcı sayısının açıklandığı belirtildi. Buna göre diğer aylarda yayımlanan aylık kullanıcı sayısı ile yeni yayımlanan rapor incelendiğinde kullanıcı konusunda Instagram’ın giderek büyüdüğü görülmektedir. Peki Instagram aylık kullanıcı sayısı nedir?, Instagram kullanıcı sayısı sorularının yanıtları nelerdir.

Instagram Aylık Kullanıcı Sayısı

Instagram kullanıcı sayısı hakkında yeni yapılan açıklamaya göre Instagram’ın aylık 800 milyon kullanıcı kitlesine ulaştığı belirtildi. Bilindiği üzere Instagram bundan önce aylık 700 milyon civarı kullanıcı kitlesine sahipti ve kısa zaman içerisinde yeni 100 milyon üye daha elde ettti. Buna göre Instagram hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Peki Instagram’ı günlük kaç kişi kullanıyor, Instagram’ın hiti kaç, Instagram günlük kullanıcı sayısı nedir? Sorularının yanıtları da açıklandı mı? Elbette Instagram’ın aylık kullanıcı durumu yayımlandı ve bundan hariç olmak üzere Instagram’ı günlük kaç kişinin kullandığı, Instagram uygulamasına günlük kaç kişi giriyor sorularının da yanıtları verilmiş oldu.

Günlük 500 Milyon Kullanıcı

Instagram uygulamasının aylık olarak 800 milyon kullanıcıya sahip olduğu belirtildi. Günlük ise Instagram’a 500 milyon kişi giriş yapıyor. Yani Instagram’ın ne denli büyüdüğü gözle görülür bir şekilde belirtilmiştir. Öte yandan Instagram reklam verenlerin sayısı da bir hayli yükselmiş. Mart 2017 tarihinde yapılan açıklama da reklam veren sayısı 1 milyon iken şu anda yeni yapılan açıklama da reklam veren sayısının 2 milyona yükseldiği belirtildi. Yani bu da demektir ki Instagram’ın kazançları neredeyse iki katı arttı. Instagram’ın Nisan ayı raporunda uygulamanın aylık 600 milyon kişi tarafından tıklandığı belirtiliyordu. Instagram 5 ayda 200 milyon daha üye kazandı ve hızla büyümeye devam ediyor. Kısa zaman içerisinde Instagram’ın aylık bir milyar kullanıcı kitlesine ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Yorum yap