Instagram Canlı Yayına Yüz Filtresi Özelliği Geldi!

Konuya puan ver!

Son zamanların en çok kullanılanı ve dünya genelinde 700 milyon civarı kullanıcısı bulunan Instagram aldığı güncellemeler ile beraber giderek büyüme oranını artırmaya devam ediyor. Buna göre Instagram’a bir yeni güncelleme daha geldi ve canlı yayınların daha eğlenceli olması için yeni çalışmalar yapıldı. Instagram canlı yayına yüz filtresi özelliği geldi.

Artık Instagram üzerinden canlı yayın yaparken programda bulunmakta olan yüz filtresi özelliklerini kullanabileceksiniz. Hali hazırda zaten bu özellikle hikayeler aracılığı ile kullanılabilmekteydi ancak canlı yayında kullanım özelliği yoktu. Fakat Instagram’a gelen son güncellemeden sonra artık canlı yayında yüz filtresi özelliği kullanılabiliyor. Peki Instagram canlı yayında yüz filtresi özelliği nasıl kullanılır, yüz filtresi özelliği nedir.

Yüz Filtresi Özelliği Nedir

Instagram kullanıcılar özellikle fotoğraf çekinirken ya da durum atarken genel olarak yüz filtresini kullanıyor fakat bunun adından haberi yoktur. En kısa şekilde yüz filtresi şu şekilde açıklanabilir. Instagram’da durum atarken bilindiği üzere yüzünüzde bazı değişiklikler yapabiliyorsunuz. Örneğin gözlük takabiliyor, etraftaki rengi değiştirebiliyor, kendinizi sevimli hayvanlara böceklere çevirebiliyorsunuz. İşte yüz filtresi özelliği budur.

Normalda bu özellikler Snapchat uygulamasında vardı ve Instagram, Snapchat’te bulunan durum özelliğini aldığı gibi neredeyse tüm yüz filtresi özelliklerini de aldı. Instagram kullanıcıların durum özelliğini beğenmesi ve yüz filtresi özelliğini beğenmesini öğrendkten sonra bu konu hakkında yeni güncellemeler yapmaya başladı. Buna göre canlı yayın içinde önemli bir güncelleme yapıldı.

Canlı Yayına Güncelleme Geldi

Instagram’da normal bir durum atar gibi canlı yayında açılabilmektedir. Ancak canlı yayında her hangi bir yüz filtresi kullanılamamakatydı ve yüz filtreleri sadece duruma özeldi. Şimdi son güncelleme ile birlikte artık sistem değişti ve canlı yayına yüz filtresi özelliği eklendi.

Bundan sonra Instagram uygulaması üzerienden canlı yayın yaptığınızda yüzünüze farklı objeler koyabileceksiniz. Knedinizi program dahilinde sevimli hayvan böceklere çevirebilecek ya da gözünüze farklı renklerde gözlükler takarak etraftaki rengi de değiştirebileceksiniz. Tabi Instagram’da yüz filtresi olarak siyah beyaz ve farklı renklerde çekim özelliği de olduğu için canlı yayın yaparken bu özellikleri de kullanabilirsiniz.

Yorum yap