Instagram Çoklu Fotoğraf Nasıl Paylaşılır ?

Konuya puan ver!

Instagram üzerinden sürekli fotoğraflar paylaşmayı seviyorsanız sizler için çoklu fotoğraf paylaşma gibi çok güzel bir özellik geldiğini söyleyebiliriz. Günlük olarak sürekli fotoğraf paylaşımı yapıyorsanız ve bu fotoğraflar belli bir anıya ait ise bu fotoğraflarınızı tek bir paylaşımda toplayabilirsiniz. Böylelikle hem takipçilerinizin sayfasını bir sürü fotoğraf ile doldurmamış olursunuz hemde daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Birden fazla seç seçeneğinin nasıl yapıldığını hem sizlere anlatalım.

Instagram Çoklu Fotoğraf Paylaşma

Birden fazla seç özelliğini kullanabilmeniz için uygulamanın son sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca bir paylaşımda maksimum 10 adet fotoğraf paylaşabileceğinizi unutmayınız.

Instagram Çoklu Fotoğraf Nasıl Paylaşılır ?

1.Instagramın son sürümünü edinin. Bu özelliği kullanabilmek için Instagramın güncel sürümünü edinin ve cihazınıza yükleyin. Android için Google Play Store adresinden iPhone için Apple Store’dan edinebilirsiniz.
2.Instagram uygulamasını açın. Uygulamayı cihazınızın ana ekranındaki butondan açın.
3.Fotoğraf paylaşma sekmesini açın. Uygulamayı açtıktan sonra alttaki ikonlardan ortada bulunan fotoğraf paylaşma ikonuna tıklayın.
4.Birden fazla seç özelliğine dokunun. Karşınıza gelen ekranda yeni bir seçenek olarak dikkat çeken “Birden fazla seç” özelliğini tıklayın.
5.Fotoğraflarınızı tek tek seçin. Maksimum 10 adet fotoğrafı seçin ve gerekli filtre , açıklama işlemlerini tamamladıktan sonra fotoğrafınızı paylaşın.

Uyarı

Yukarıda da belirttiğim gibi bu özelliği kullanabilmek için uygulamanızın güncellemesini yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu özellik sizler için aktif olmayacaktır.

Yorum yap