Instagram Giriş, Instagram Giriş Nasıl Yapılır?

Konuya puan ver!

Instagram, 2010 yılının Ekim ayında, KevinSystrom ve Mike Krieger öncülüğünde IOS (iPhone-iPad) için geliştirilen, bünyesinde barındırdığı mükemmel dijital filtre kullanma ve sosyal ağ servisleri ( Facebook, Flickr, Twitter, foursquare ve Tumblr ) sayesinde çok kısa bir zaman diliminde popüler hale gelen ücretsiz bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Sosyal medya devlerinden facebook tarafından Nisan 2012’ de 1 milyar dolar bedelle satın alınmıştır.

İlgili Konu: Instagram Kaydol

Instagram’ ın bu denli popüler olmasının sebebi; takriben günde 44 milyon fotoğraf paylaşımı, saniyede 10000’ e yakın beğeni ve 1000 yorum yapılıyor olmasıdır. Bu değerler gün geçtikçe de yükseliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletine bağlı kültürel ve finansal merkezlerinden olan San Francisco şehrinde geliştirilen uygulama 2016 yılı itibari ile 500 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Instagram Giriş Nasıl Yapılır

instagram giriş

instagram giriş

  • Instagram ilk geliştirildiği İOS
  • (iPhone-iPad)

iOS Cihazlarda olduğu gibi, şuan da Android cihazlarda, hatta bilgisayarlarda kullanılmaktadır. Gündelik hayatta sık kullandığımız bu iki uygulamadan birine sahipseniz Instagram kullanabilirsiniz demektir. Hali hazırda akıllı telefonlarınızla üyelik oluşturabileceğiniz gibi bilgisayarınız üzerinde de üyelik işlemlerinizi gerçekleştirip, kullanımınıza başlayabilirsiniz. Sizler için İOS cihazlar üzerinden ufak bir anlatımda bulunmak istiyorum.

iOS cihazlar için Instagram giriş nasıl yapılır?;

AppStore uygulamanızda uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan search (arama) kısmına basın. Üst bölümde bulunan arama kısmına Instagram yazın ve arayın. (Bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için Apple ID kullanıcı adı ve şifre oluştumanız gerekmektedir.) İlk defa Instagram’a kayıt olacakların “REGİSTER” (Kayıt ol) bölümünü tıklamaları gerekmektedir. Önceden bu işlemleri gerçekleştirmiş olanlar için ise “Sign in” (Giriş yap) kısmından kullanıcı adı ve şifresini kullanarak giriş işlemini gerçekleştirebilirler. Ayrı bir seçenek olarak ilk defa kayıt yapacaklar “Log in with Facebook” (Facebook ile giriş yap) seçeneği ile de kolayca giriş işlemini gerçekleştirebilirler.

“Instagram giriş nasıl yapılır?” mevzusunu anlatmışken Instagram kullanımı hakkında birkaç ipucu vermek isterim.

  • İlk olarak sizlere tavsiyem art arda olmadık paylaşımlar yapmayın! Malum 500 milyon aktif kullanıcı mevcut, birileriyle lades olma ihtimaliniz çok yüksek. Ve genel kanıdır; kullanıcılar birbirini andıran ve art arada yapılan sıkıcı paylaşımlardan hoşlanmazlar.
  • İkinci olarak Instagram’ınprofil analiz hizmeti sunan servisi Statigram takipçi profilinizi ve paylaşım zamanlarınızı incelemekte ve buna göre optimal paylaşım zamanları belirlemektedir. Siz değerli kullanıcılar da bu durumu göz önünde bulundurarak statigramın belirlediği, paylaşımlarınıza verilen en yüksek tepki zamanlarında eylemlerinizi gerçekleştirin. En düşük tepki zamanlarında fotoğraflarınızı paylaşmayınız. Popülaritenizin artmasını sağlayacaktır.
  • Ve Instagram’ın derinliklerinde harikalar yaratmaya hazırız. Şimdi kendimizi en iyi şekilde ifade etme, birçok arkadaş edinme, ortak noktalarda buluşma, duygu, düşünce ve bütün bu lezzetleri tatma zamanı, buda sizin kabiliyetinize kalmış…

Yorum yap